3 Onurlu İnsan

3 Onurlu İnsan

Ortak özellikleri dil, din, etnik ve renk farkı gözetmeden, "benden yada senden demeden mazlumun yanında zalime tavır alan bu üç onurlu insana verilen destekten alınacak ...

22 Haziran 2016 - 21:16

Ortak özellikleri dil, din, etnik ve renk farkı gözetmeden, “benden yada senden demeden mazlumun yanında zalime tavır alan bu üç onurlu insana verilen destekten alınacak dersler var.
İşkence yapan ve yaptıranların korkulu rüyası Prof.dr.Şebnem Korur Fincanc ,gazeteci Ahmet Nesin,sınır tanımayan gazetecilerin Türkiye temsilcisi Erol Önderoğ lu.
Kendi meslek alanlarında insan odaklı değerlerinden ödün vermeyen , her zaman mazlumun yanında yer alan, başarılı çalışmaları ile örnek üç güzel insan..
Şiddet ile hiç işleri olmadı.Her türlü şiddete ve zora ve dayatmaya karşı meydanı boş bırakmayan onurlu üç güzel insan.Kendi yasalarına dahi uymayan dikta heveslilerine karşı yasal ve demokrasiden yana tavır koyan üç güzel insan.
Diktatör heveslisinin yüreğine eylemleri ve dik duruşları ile sıkılan her kurşun,patlatılan her bombadan daha fazla korku bıraktıkları için tutukladılar. .
Dünya ve Türkiye bu üç onurlu insanı konuşuyor , sahip çıkıyor ve destek veriyor.Bu desteği gören,bu güne kadar menfaati için üç maymunu oynayanlar geçmişlerini temizlemek için ortaya çıkmaya başladılar.Onurluyla onursuzun farkını gözetmek için bukalemunlara meydanı bırakmamak lazım.