90 Gündür Maaşlarını Alamıyorlar / Taşeronun Maaşı Kimin...

90 Gündür Maaşlarını Alamıyorlar / Taşeronun Maaşı Kimin Kasasında?

Akçakale Süleyman Şah Çadır Kenti’nde çalışmakta olan birçok taşeron işçi 90 gündür maaşlarını alamadığını iddia ediyor.

06 Aralık 2017 - 23:11 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 23:17

Akçakale Süleyman Şah Çadır Kenti’nde işçi alımı için 31 Milyon TL’ye yapılan ihalenin firması tarafından kampta çalışmakta olan taşeron işçilerin maaşlarını 90 gündür ödemediği dedikoduları ilçeyi alt üst etti. İsminin açıklanmasını istemeyen kamp çalışanları yaklaşık olarak 200 işçinin firma tarafından yaklaşık olarak 90 gündür paralarının ödenmediğini, evlerine kimi zaman para götürmek için birçok esnafa borçlandığını ve borçlarını ödemek için tefecilerin eline düştüğünü, ihale yapıldığında maaşın devlet ödenek vermese dahi maaşlarının yatması gerektiği maddesi olmasına rağmen firma tarafından paramız ödenmedi. Firma gelişi güzel bir şekilde istediği tarihe göre paramızı yatırıyor. Bizler belirli bir tarihte maaşlarımızı almak istiyoruz. Şeklinde açıklamalar yaparak bu duruma isyan etti.

 

İhaleyi alan firmanın maaşları neden yatarmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, taşeron işçiler Akçakale Kaymakamı ve Şanlıurfa Valisi’ne seslenerek dertlerine çare olup, mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesini istiyor.

 

 

 

Kaynak: Haber: İbrahim Kınıfır Akdağ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CEVHERİ, KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ
CEVHERİ, KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ
Ceylanpınar'da Trafik Kazası : 4 Yaralı
Ceylanpınar'da Trafik Kazası : 4 Yaralı