Abdülkadir Badıllı Dualarla Uğurlandı

Abdülkadir Badıllı Dualarla Uğurlandı

Dün vefat eden Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi Abdülkadir Badıllı kılınan cenaze namazının ardından Dergah Camisindeki kabrine defnedildi. Öğle namazından sonra cenaze Dergah Cami avlusuna ...

27 Aralık 2014 - 15:49

B53ZyU3IQAAMyLIDün vefat eden Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi Abdülkadir Badıllı kılınan cenaze namazının ardından Dergah Camisindeki kabrine defnedildi. Öğle namazından sonra cenaze Dergah Cami avlusuna getirildi. Bu arada hatimler, dualar ve cevşenler okundu. Şanlıurfa dışından bir çok seveninin de katıldığı cenazeye Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinden Abdullah Yeğin, Mehmet Fırıncı ağabeyler, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve Urfalılar katıldı. Badıllı’nın cenazesi Dergâh Camiindeki Dede Osman Hazretlerinin yanında defnedildi. Görmez’den Abdülkadir Badıllı için taziye mesajı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yurt dışında olduğu için Abdülkadir Badıllı ağabeyin cenazesine katılamadığını söyledi.
“Şu anda uluslararası bir toplantıda konuşma yapmak durumundayım. Cenazeye katılamıyorum. Said Nursi Hazretlerinin talebesi, bölgenin değerli alimlerinden muhterem Abdülkadir Badıllı ağabeye Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” Cübbeli Hocaefendi: Badıllı, çok kıymetli bir abimizdi Cübbeli Hocaefendi resmi twitter hesabındaki taziye mesajında şu ifadeleri kullandı: “Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin kıymetli talebelerinden Abdülkadir Badıllı Ağabeyimizin vefat haberini büyük bir hüzünle duymuş bulunmaktayım. Kendisini dergahında ziyarete gitmek ve Mevlânâ Hâlid’in cübbesini ziyaret etmek şerefine nâil oldum. Kendisi de bizi tevazuuyla ziyaret etti, Lalegül Fm’deki programımıza, canlı yayınımıza katıldı. Dinler arası diyaloga karşı olduğunu, Üstad Hazretleri’nin bu işlerden berî olduğunu açıkça beyan etti. Gerçekten kendisi o câmiâlar içerisinde ilimle iştigal eden ve eşine az rastlanan çok kıymetli bir abimiz idi. Cenab-ı Mevla’dan kendisine ğarga-i ğarik rahmetler niyaz ederim, geride bıraktığı keder dide ailesine de sabr-ı cemil, ecr-i cezil talep ederim. GÜLEN’DEN ABDÜLKADİR BADILLI’YA TAZİYE Fethullah Gülen, Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi Abdulkadir Badıllı için taziye mesajı yayınladı. Fethullah Gülen’in mesajıyla vefasını, nur hizmetine emeği geçenlere karşı kadirşinaslığını gösterdi. Son dönemdeki saflaşmaya ve yaşananlara atıfta bulunmayan Gülen, merhuma ‘Muhterem Abdülkadir Badıllı Ağabey’ şeklinde hitapta bulundu. İŞTE O MESAJ… Vefa ve sadakatle Risale-i Nur hizmetine vakf-ı hayat eden, bu yolda pek çok ilmi eser kaleme alan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Muhterem Abdülkadir Badıllı Ağabey’in vefatı münasebetiyle Kendilerine Cenab-ı Haktan Rahmet ve mağfiret diler, aile ve yakınlarına, yol arkadaşlarına sabr-ı cemil niyaz ederim.