Abdulkadir Selvi : Dört Partinin Desteklediği Cevheri Bağımsız Aday Olacak

Siyasetin sol yelpazesinde önemli gelişmeler yaşanıyor... HDP, CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti Şanlıurfa'da AK Parti'ye karşı bağımsız aday Sabahattin Cevheri'yi destekleyecek.

Abdulkadir Selvi : Dört Partinin Desteklediği Cevheri Bağımsız Aday Olacak
06 Şubat 2019 - 09:30

Abdulkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu’na sol kroşe, Erdoğan’ın HDP stratejisi" başlığıyla yayımlanan yazısında Şanlıurfa'da istisna yaşanabilenegini ve HDP, CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti Şanlıurfa'da AK Parti'ye karşı bağımsız aday Sabahattin Cevheri'yi destekleyeceğini iddia etti.

O köşe yazısının bir bölümü

 DSP olayı Kılıçdaroğlu'na sol kroşe oldu. Ama HDP'den önemli bir destek geldi. Daha önce İstanbul, Adana ve İzmir'de aday çıkarmama kararı alan HDP, bu kez Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Ankara'yı da dahil ederek sayıyı 7'ye yükseltti. Ankara'da HDP'nin yüzde 6.4 oranında bir oyu var. Ama Gaziantep'te 11.9, Mersin'de 16.9 ve Şanlıurfa'da yüzde 28'lik bir oy oranına sahip. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan daha önceki konuşmamızda "AKP ve MHP'yi geriletecek adayları destekleme düşüncesindeyiz" demişti. Bu sözlerin adresinin CHP olduğu açık. Ancak bazı yerlerde istisna yaşanabilir. HDP, CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti Şanlıurfa'da AK Parti'ye karşı bağımsız aday Sabahattin Cevheri'yi destekleyecek. HDP, Gaziantep'te eski milletvekilleri olan DSP adayı Celal Doğan'ı destekleyebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum