Akçakale’de Yaşanan Sağlık çalışanına Yönelik Şiddet...

Akçakale'de Yaşanan Sağlık çalışanına Yönelik Şiddet olayı Kınandı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SağlıkSen) Şanlıurfa Şube Başkan Adayı Abdülkadir YABİR, Akçakale ilçesinde sağlık çalışanına yönelik şiddet olayını kınadı. 

02 Eylül 2018 - 17:28

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SağlıkSen) Şanlıurfa Şube Başkan Adayı Abdülkadir YABİR, Akçakale ilçesinde sağlık çalışanına yönelik şiddet olayını kınadı. 

SağlıkSen Şanlıurfa Başkan Adayı Abdülkadir YABİR, Akçakale ilçesinde bir hasta yakının sağlık çalışanına şiddet uygulamasını protesto etmek için ilçe hastanesine gitti. YABİR ve beraberindekiler Akçakale Devlet Hastanesinde şiddete maruz kalan sağlık çalışanı ile bir araya gelerek yanında oldukları mesajı verdi. Daha sonra bir açıklama yapan YABİR, Akçakale Devlet Hastanesinde sağlık çalışanına yapılan şiddet olayı nedeni ile ilçeye geldiklerini söyledi. Çirkin saldırıyı kınadıklarını belirten YABİR, kendileri için halkın sağlığının öncelikli olduğunu ifade etti. Hassasiyet gösterip canla başla çalışan sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu çirkin saldırının kabul edilemez olduğunu vurgulayan YABİR, son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına maruz kaldıklarını dile getirdi.

"Sağlık çalışanına şiddet cezasız kalmamalı”

Bir an önce sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin karşılıksız kalmaması için yasal düzenlemenin yapılması gerektiğine dikkat çeken YABİR, konuşmasına şöyle sürdürdü:
"Bugün Akçakale Devlet Hastanesinde saldırıya uğrayan arkadaşımız ile birlikte orada yüzlerce vatandaşımız mağdur olmuştur. Bunun sıkıntısını hepimiz çekiyoruz. Sağlık çalışanları artık şiddetten nefret edecek bir duruma gelmiştir. Evden çıkarken yolda acaba bugün kazasız belasız mesaimi doldurabilir miyim endişesi içerisindedir, çünkü sağlık çalışanları gece gündüz demeden tek amaçları tek hayalleri halkımıza hizmettir. Maalesef halkımıza hizmet noktasında göstermiş olduğu bu fedakarlık birileri tarafından şiddetle ve nefretle karşılanıyor, biz de bunları görüyoruz. Biz sağlık çalışanları olarak bunlara taviz vermeyeceğiz. Amacımız insanlara hizmettir. Bu konuda Sağlık Bakanlığının, Cumhurbaşkanımızın hassasiyetini biliyoruz. İnşallah bu son olur diyoruz, ama maalesef bundan önceki dönemlerde de yine Harran Ünivesitesi Hastanesinde buna benzer bir olaylar yaşanmıştı. Temennimiz bu tür olayların bir daha yaşanmaması. Sağlık çalışanlarına değer verilmelidir. Çünkü sağlık çalışanları insanların sağlığı ile yakından ilgileniyor. Güler yüzlü hizmet sunabilmemiz için mutlu bir çalışan olmalıyız. Bu noktada da halkımız sağlık çalışanlarına değer vermelidir. Biz sağlık sen olarak her zaman sağlık çalışanlarımızı yanındayız, onların sesi ve nefesiyiz. Onlara yapılan şiddeti kınıyoruz, bunun bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Şiddeti uygulayanların yanında bu durum kalmamalıdır. Ceza almalılar ki emeğin karşılığı gölgelendirilmemelidir. Destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim, bu olayın son olmasını diliyorum.”

Kaynak: Haber.merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Trafik kazası: 2 yaralı
Harran'da Trafik kazası: 2 yaralı
 Siverek'te Silahlı Kavgaya 3 Tutuklama
Siverek'te Silahlı Kavgaya 3 Tutuklama