Akçakale Devlet Hastanesi Mesai Saatlerini Değiştirildi

Akçakale Devlet Hastanesi Mesai Saatlerini Değiştirildi

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Devlet Hastanesi, ilçe nüfusu ve Suriyeli sığınmacılarının yoğunluğunu dikkate alarak acil servis ve poliklinik muayenesini saat 16.00 ile 23.00 arasında değiştirdiğini bildirdi.

18 Şubat 2018 - 09:24

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Devlet Hastanesi, ilçe nüfusu ve  de Suriyeli sığınmacılarının yoğunluğunu dikkate alarak acil servis ve poliklinik muayenesini saat 16.00 Ve 23.00 arasında değiştirdiğini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde ülke genelinde hastanelerin acil servisinde yaşanan yoğunluk üzerine, Sağlık Bakanlığının özelikle İstanbul'da 16, ülke genelinde ise hasta sayısı binin üzerinde olan 63 hastanede ayakta hastalar için mesai saatlerinin 16.00 ile 23.00 olması için uygulama başlattı. Akçakale Devlet Hastanesi yönetimi, böyle bir uygulamanın ilçede hasta muayene yoğunluğu konusunda bir rahatlatma getireceğini ifade etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz, "Şu anda hastanemizde çok yoğun bir de poliklinik muayene durumumuz var. Bu polikliniklerimizde ki yoğunluktan dolayı sabah mesai saatimiz 09.00'dan 08.30'a çektik. ve bunun çok faydasını gördük. Şu anda hastanemiz çok rahatlamış durumda" dedi.

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hilvan'da Takla Atan Otomobilin Sürücüsü Öldü
Hilvan'da Takla Atan Otomobilin Sürücüsü Öldü
Ceylanpınar'da 2 terörist yakalandı
Ceylanpınar'da 2 terörist yakalandı