Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti

Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti

En sağlam yatırım aracı olan altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor.Altın Türk halkının yastık altı yatırım aracı. Biriktirilen parayla kuyumculardan alınan altınlar evin gizli bir bölümünde ...

12 Aralık 2014 - 14:08

altin_yukselise_gecti_2_haftanin_en_yukseginde_h6393En sağlam yatırım aracı olan altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor.Altın Türk halkının yastık altı yatırım aracı. Biriktirilen parayla kuyumculardan alınan altınlar evin gizli bir bölümünde saklanır, zor günlerde veya altın değer kazandığında satılır.
İnsanlık tarihi boyunca en güvenilir yatırım aracı olan altın, günümüzde de yoğun olarak ticareti yapılan en önemli materyal olarak göze çarpıyor.
Hem alışveriş hem de yatırım aracı olan altın, Şanlıurfa’da düğünlerin vazgeçilmezi olarak biliniyor. Yatırımın güvenli limanı olarak görülen altında son günlerde kıpırdanma yaşanıyor.
Hafta başından itibaren altın fiyatlarında yaşanan yükseliş düğün mevsimi Şanlıurfa’da genç mevsimlik tarım işçilerini üzerken, ucuz fiyata altın alanları sevindiriyor.
Sarayönü caddesinde Kuyumculuk yapan Mahmut Çiftçi altın fiyatlarında ki yükselişi anlatarak şunları söyledi;
“ Altın fiyatlarında pazartesi gününden itibaren yükselmeler başladı, bir düşüp bir kalksa da geçen haftalara göre iyi bir noktaya gelmiş durumda. Bedelli askerlik yasası çıktığından beri altın alışlarımızda pek bir artış olmadı. Altını piyasasında fiyatların gidişatını kimse bilemez. Düşecek diye beklenir altın tavan yapar, yükselecek diye beklenir hiç olmadığı kadar fiyatlar düşer. Altında dakikalarla bile fiyatlar değişebilir