AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖF vize sınavları için tarih belli oldu. 15-16 Nisan tarihlerinden yapılması planlanan AÖF vize sınavı 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilen referandum nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Yeni belirlenen takvime göre sınav 29-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Peki AÖF vize sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

19 Nisan 2017 - 11:44

AÖF vize sınavları için yeni tarih belli oldu. 16 Nisan tarihinde gerçekleştirien referandumun ardından 15-16 Nisan tarihinde yapılması planlanan AÖF vize sınavları ileri bir tarihe ertelenmişti. Yeni takvime göre AÖF vize sınavları 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. AÖF vize sınav giriş yerlerinin ise önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

AÖF'DE İLK DEFA AÇIK UÇLU SORULAR SORULACAK

Bu yıl Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilere ilk defa açık uçlu sorular sorulacak. Sınav bu yıl 4 farklı programda yer alan dersler için sorulacaktır. Bu dersler Sosyoloji, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih programlarıdır. Bu programların da sadece birer dersi için bir soru sorulacaktır.

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, 3 dersten kalmaları durumunda ve bu 3 dersi geçmeleri halinde mezun olabilecek olan öğrenciler için 3 ders sınav hakkı tanınmaktadır.  Üç ders sınavına girmek için de öğrencinin başarısız bulunduğu üç ders için güz ya da bahar döneminde kayıtlarını yapmış olması gereklidir. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklamaya göre, ders notları DZ ya da YZ olan öğrenciler üç ders sınavına giremezler. 

Yurt dışı programları çerçevesinde Anadolu Üniversitesi öğrencisi olanlar da üç ders sınavına 13 Ağustos 2017 tarihinde gireceklerdir. 

AÖF CEVAP KAĞIDI PUANLAMASI NASIL YAPILACAK? 

Puanlama işlemi, komisyon üyeleri tarafından ortak kararlar ile hazırlanmış olan dereceli puanlama anahtarına göre yapılacaktır. Aday tarafından cevap kağıdına yazılan ve istenilen bilgi dışında kalan yorumlar değerlendirmeye alınmayacak ve puanlama işlemi yapılmayacaktır. Açık uçlu sorular öğrencilerin bilgilerini hangi derecede ifade edebileceklerine bağlı şekilde 5 seviyede puanlanacaktır. Açık uçlu bir soru için alınabilecek en yüksek puan, iki tane seçmeli sorudan alınabilecek puana eş değer olacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..