Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştı

Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştı

Şanlıurfa'da bir yıl önce iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sona erdi. Şanlıurfa'da, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış ...

16 Kasım 2014 - 19:24

?stanbul'da Cinayetle Ba?layan Husumet, ?anl?urfa'da Bar??la Son BulduŞanlıurfa’da bir yıl önce iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sona erdi.
Şanlıurfa’da, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sona erdi. Yaklaşık bir yıl önce Murat Yetkinağaç (23) ile Mehmet Demir (22) arasında çıkan kavga sırasında, Demir, hayatını kaybedince iki aile arasında husumet başladı. Aile büyüklerinin araya girmesiyle barışmaya ikna edilen taraflar, kent merkezindeki Harrankapı taziye evinde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Taraflar, kucaklaşarak aralarındaki husumete son verdiklerini ilan etti. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, barışı kabul eden Demir ve Yetkinağaç ailelerine teşekkür ederek, barış amacıyla bir araya gelinen birlikteliklerin azalmasını diledi. Barışta emeği geçenlere teşekkür eden Ekinci, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni etti. Eyyübiye Müftüsü Adem Dobur da barışın iki ailenin fertlerine de huzur getirmesini beklediklerini dile getirerek, bütün Müslümanların kardeş olduğunu anımsattı. Konuşmaların ardından barışan aileler, ortak hazırladıkları yemekten yedi.