ATİNA’DA POLİS VE EYLEMCİLER ARASINDA ÇATIŞMA

ATİNA’DA POLİS VE EYLEMCİLER ARASINDA ÇATIŞMA

Yunanistan'ın başkenti Atina'da polisle iktidar karşıtı gruplar arasında çatışma çıktı. İktidar karşıtı grubun düzenlediği protesto eylemine 5 bin kişi katıldı. Kendilerini "iktidar karşıtları" olarak tanımlayan grup ...

02 Aralık 2014 - 22:17

Yunanistan’ın başkenti Atina’da polisle iktidar karşıtı gruplar arasında çatışma çıktı. İktidar karşıtı grubun düzenlediği protesto eylemine 5 bin kişi katıldı.
atina-da-polis-ve-eylemciler-arasinda-catisma-6741897_x_8207_400
Kendilerini “iktidar karşıtları” olarak tanımlayan grup akşam Atina şehir merkezinde polis ile çatıştı. 5 BİN KİŞİ KATILDI “Ateş Odakları” adlı terör örgütü üyesi olan ve 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Nikos Romanos’un “üniversiteye gitmesi için muntazam izin verilmesi” talebiyle 22 günden beri sürdürdüğü açlık grevine destek amacıyla Atina’da düzenlenen gösteriye yaklaşık 5 bin kişi katıldı. SOKAKLARI ATEŞE VERDİLER Göstericilerden bir grup şehir merkezindeki Eksarhia semtinde iki otomobili, bir otobüsü ve çöp bidonlarını ateşe verdi. Polis gözyaşartıcı bomba kullanarak göstericileri dağıtmaya çalıştı. Olaylarda 6 kişi gözaltına alındı. Yunan Hükümeti, Romanos’un talebinin yerine getirilmesini inceliyor.