AYDINLIK: YUMURTA İLE HİÇBİR ŞEY ÇÖZÜLMEZ

AYDINLIK: YUMURTA İLE HİÇBİR ŞEY ÇÖZÜLMEZ

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'ya gelen CHP'li 8 milletvekiline bir grup vatandaşın yumurtalı saldırı girişiminde bulunmasını kınadı. CHP İl binasında basın açıklaması düzenleyen Başkan ...

15 Temmuz 2016 - 18:59

habersanliurfaCHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’ya gelen CHP’li 8 milletvekiline bir grup vatandaşın yumurtalı saldırı girişiminde bulunmasını kınadı. CHP İl binasında basın açıklaması düzenleyen Başkan Aziz Aydınlık, yumurta atmakla hiçbir şeyin çözülmeyeceğini söyledi. CHP olarak her zaman bu tür olaylara karşı olduklarını belirten Aydınlık, “Yumurta ile hiçbir şey çözülmez. Yumurta atan insan değildir. İnsandan da sayılmaz. Bunu net söylüyorum. Urfa’ya gelen heyet hastaneyi ziyaret ettiğimizde yine düşüncesi olmayan bir vatandaşımız o da AKP Belediye Meclis üyesi. Meclis üyesi siyaset yapan bir insanın o hastanede gösterdiği tablo siyasete yakışıyor. Ben ona bu kadarını diyeyim. O kişi siyasetçi değildir, hiçbir şeyden de anlamıyor çünkü gelen heyet TBMM’nin milletvekilleridir. Halkımız için gelmiş, milletimiz için gelmiş, hastane içerisinde oturan herkesin bir deri var. O sırada o kişi orada kalkıp bize karşı siyaset yapmış gibi oluyor. Onlar Urfa’ya zarar veren insanlardır” dedi.
BİZ HER ZAMAN BUNLARIN KARŞISINDA DİK DURACAĞIZ
Aydınlık şunları kaydetti: “132 milletvekilimiz Urfa’ya gelir Urfa’nın sorunlarını dinler. Urfa’ya hizmet yapacağız. Yumurtadan da çekinmiyoruz. Genel Başkanımızın önüne verilen kurşundan da çekinmiyoruz. Bu tablo hiç bizim karakterimiz değildir. Biz her zaman bunların karşısında dik duracağız. Bu olaylar karşısında tek üzüldüğüm nokta Şanlıurfa’da sivil toplum örgütlerinin bu konuda duyarsız kalmasıdır. Bu beni bir Urfalı olarak üzüyor. Onun dışında 3 beş çapulcunun yumurta atması, bizlerin önünün kesilmesi medyada o kadar abartılması hiç bizi üzmüyor. İl Başkanı olarak dün bu yana yüreğim kıpırdıyor. CHP her zaman halkın yanındadır. Bunu çekemeyen vatandaşlar bizi yumurta ile karşılıyorlar. O kişilerin bu memleketin evlatları olduğuna inanmıyorum” dedi.
YUMURTA ATMA TEŞEBBÜSÜNDE BULUNLAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
Yumurta atma teşebbüsünde bulunan kişilerin bulunması ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirten Aydınlık, “Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile bizzat telefonla kendim görüştüm. Bu olayı gerçekleştiren kişilerden bir tanesi belediye başkan yardımcılarından oğludur.