Bakan Fakıbaba Dr. Metin Demir’le Neden Görüşmedi

Bakan Fakıbaba Dr. Metin Demir’le Neden Görüşmedi

Dr. Metin Demir Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan selamı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığına gelip, Bakan Fakıbaba ile görüşme talebinde bulundu.

25 Kasım 2017 - 00:16

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne uzun yıllar il genelindeki birçok kademede görev yapan Dr. Metin Demir gece atanıp sabah iptal olması Şanlıurfa’da gündem oldu.

22.11 2017 tarihinde Dr. Metin Demir Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan selamı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığına gelip, Bakan Fakıbaba ile görüşme talebinde bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba makamında olmasına rağmen görüşme talebine olumsuz yanıtı alınca, Bakanlıkta bulunan ziyaretçiler tarafından neden iptal edildi, sorusuna ben zaten Şanlıurfa’yı istememiştim. Talep ettiğim yer Isparta ili idi akşam atama kararını okumadan imzaladım yanımda bulunan görevli nere atandığını biliyor musun demesi üzerine bilgilendim. Sabah saatlerin de iptal olduğunu öğrendim

Ben devlet memuruyum büyüklerimiz nerede nasıl görev verirlerse uymak zorundayız dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Metin Demir gece atanıp sabah iptal olması kadar Fakıbaba randevu vermemesi, Dr. Demir ben Şanlıurfa’yı istememiştim demesi de akıllarda birçok soru işareti yarattı.

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan selamı gelmesine rağmen neden görüşülmedi?

Dr. Metin Demir gece atanıp sabah neden iptal edildi?

İptal edilmesinin sebepleri neler di ?

Dr. Metin Demir neden Şanlıurfa istememişti…

Dr. Metin Demir Bakan Fakıbaba ile neden görüşmek istedi?

Bu sorular Şanlıurfa’da bürokrat atamalarının nedenli sıkıntılı ve isteksiz olduğu aşikâr. STK ve halk yerli yöneticilerin gerek sosyal paylaşım sitelerinde yerli bürokratların daha iyi anlayışla memleketine hizmet edeceklerinde muvafık olduğu görülüyor.

 

Sağlık müdürlüğünü en iyi şekilde yönetebilecek kabiliyette yerli doktorlarımız var…

Haber-Sanliurfa.com ailesi olarak Şanlıurfa’ya yerli idareciler ve yöneticiler istediğimizi defalarca yazdık yazmaya da devam edeceğiz.

Bir idarecide bulunması gereken vasıflar

İdareci, üstlendiği vazifenin mesuliyetini müdrik olmalıdır; şahsi ihti­raslarına ve menfaatlerine mağlup olmamalıdır. 

Millet ve memleketi kendilerine emanet edebileceğimiz idarecilerde bir­takım meziyet ve vasıfların mevcut olması lazımdır tâ ki, deruhte ettikleri vazifeyi hakkıyla yerine getirebilsinler. 

Devlet idaresine talip olan kimsenin bu vazifeye ehil olması lazımdır. Tâ ki, devlet işleri ahenkli ve verimli bir şekilde işleyip devam edebilsin. Binaenaleyh bir millet için liyakatli, iktidarlı ve kudretli idarecilere her zaman ihtiyaç vardır. Zira kabiliyetsiz ve yetersiz devlet adamları bir mil­letin gerilemesine, hatta yok olmasına kafi bir sebeptir. 

 

 

 

Bu yazının tüm hakları www.haber-sanliurfa.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Kaynak: haber-şanlıurfa.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü
Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü
BAŞKAN KUŞ YIKILACAK DEMİŞTİ, KARAR ALINDI , YIKILIYOR
BAŞKAN KUŞ YIKILACAK DEMİŞTİ, KARAR ALINDI , YIKILIYOR