Bakan Şelçuk : Urfa’da bir lâle...

Bakan Şelçuk : Urfa'da bir lâle...

11 Ekim 2018 - 21:54

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünya Kız Çocukları Günü"nü Şanlıurfa ziyareti sırasında bir 4'üncü sınıfta okuyan bir kız öğrencinin "kağıttan lale" üzerinden kutladı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mesajında ; "Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz. 'Vazifeni yap' diyor hepimize nazikçe.  Şanlıurfa'ya yaptığı ziyarette dördüncü sınıfa giden bir kız öğrencinin hediye ettiği kağıttan lalenin fotoğrafını da paylaştığı mesajında, "Urfa'da bir kız öğrenci uzattı bu laleyi. Dördüncü sınıfa gidiyor. Orada yaptı, gözlerimin önünde. Getirdiğimden beri masamın üzerinde tutuyorum. Baktıkça hayret ediyorum; ona boş bir kağıt vermişiz, o katlayıp laleye dönüştürmüş. Boş bir kağıdı elleriyle laleye dönüştürebiliyorlar. O zaman bizim o sınıfları lale bahçesine dönüştürmemiz lazım. Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz. 'Vazifeni yap' diyor hepimize nazikçe." ifadelerine yer verdi.  Her sabah masaya oturduğunda öğrencinin hediye ettiği kağıttan laleye baktığını kaydeden Selçuk, "Sizinle de paylaştım ki aslı bende, sureti sizde dursun." mesajını verdi.  

Bakan Selçuk'un Twitter'dan yaptığı bu paylaşım internet sitelerinde haber olmanın dışında 19 bin kişi tarafından beğenildi, 5 bine yakın kişi tarafından ''twit''lendi

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da Açılışı Beklenen Trambüs Projesi İptal Edildi
Şanlıurfa’da Açılışı Beklenen Trambüs Projesi İptal Edildi
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama