Bakan Soylu’dan Emniyette intihar eden Ceylanpınar’lı...

Bakan Soylu'dan Emniyette intihar eden Ceylanpınar'lı Mehmet'le ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Antalya'da 'terör örgütü üyesi' olduğu gerekçesiyle aranan ve yol denetiminde yakalanan M. A.'nın emniyette pencereden atlayarak intihar etmesin soruldu.

16 Aralık 2017 - 23:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Antalya'da 'terör örgütü üyesi' olduğu gerekçesiyle aranan ve yol denetiminde yakalanan M. A.'nın emniyette pencereden atlayarak intihar etmesin soruldu. Soylu "Son zamanlarda şöyle bir istihbarat var, buna ait bizim de birtakım tedbirlerimiz söz konusu: Özellikle PKK terör örgütü "Yakalanacağınız zaman bu konuda böyle davranın." diye gerek telsiz görüşmelerinden gerekse de bizim özellikle Bingöl Şenyayla'da yakalamış olduğumuz, "kütüphane" diye nitelendirdiğimiz 552 bin dijital belgede net bir şekilde okuduğumuz bir değerlendirmesi var ve bunlar yeni" dedi. 

Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu,  Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yol denetiminde yakalanan ve 'PKK Terör örgütü üyeliği' suçundan arandığı öne sürülen 24 yaşındaki M.A., işlemleri için götürüldüğü İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının 3'üncü katından atlayıp intihar ettiğine ilişkin olayı sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu şahsın 2'nci kattan atladığını, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Bakan Soylu, son zamanlarda PKK'nın yakalanan örgüt üyelerine bu şekilde yapmaları konusunda talimat verdiğini kaydederek şöyle konuştu:

"Özellikle sayın milletvekilinin söylemiş olduğu konuda bir açıklama yapma zarureti var. Dediğiniz doğrudur. Yani jandarma tarafından bir yol kontrolünde aranan bir şüpheli şahıs jandarma tarafından alınmış, daha sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü Teröre gönderilmiştir. Ve o esnada 2'nci katta Terörde herhangi bir şey yokken… Ailesine haber verilmiş -çağrılması konusunda ailesinin- emniyet müdürlüğü de bu konudaki gerekli girişimleri ortaya koymuştur. 2'nci kattan camdan atlamak suretiyle intihar etme yolunu seçmiştir. Ve dün bütün uğraşılara rağmen -hastaneye kaldırıldı, kurtarılmak istendi- kurtarılamadı. Yani ne bu konuda -Allah muhafaza- sizin söylediğiniz gibi herhangi bir değerlendirme söz konusudur. 

Kaynak: CNN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suruç'lu Genç Diyarbakır'da Öldürüldü
Suruç'lu Genç Diyarbakır'da Öldürüldü
haber-sanliurfa Kulis – Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, kendi partilerini kuracak
haber-sanliurfa Kulis – Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, kendi...