BAKANI SOYLU: DEPREMDE 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

AFAD'dan edinilen bilgilere göre Elazığ Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Diyarbakır, Malatya,Şanlıurfa ve çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında "4 kişi hayatını kaybetti" dedi.

BAKANI SOYLU: DEPREMDE 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
24 Ocak 2020 - 23:01

AFAD'dan edinilen bilgilere göre Elazığ Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Diyarbakır, Malatya ve çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında "4 kişi hayatını kaybetti" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanı Soylu, ilk bilgilere göre, Elazığ'da meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremde 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Elazığ merkezde şu ana kadar 10 binada hasar olduğu ihbarının geldiğini belirten Soylu, "Elazığ Maden Gezin beldesinde 4-5 katlı bir bina yıkıldı. Bir kişi sağ olarak kurtuldu, kurtarma çalışmaları sürüyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, "Malatya Pütürge'de birkaç binanın yıkıldığı veya hasar aldığı konusunda bir bilgimiz var. Köylerde hasar olduğu konusunda da bilgi var." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Doğanyol'da bir kişi hayatını kaybettiğini açıkladı.

SAĞLIK BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sivrice’de meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Bakanlık olarak tüm birimlerimizle, 112 Acil ve UMKE ekiplerimizle sahada olduğumuzu bildirmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

SİVRİCE BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan Haber Global'de yaptığı açıklamada Sivrice'de hayatını kaybedenlerin olmadığını belirtti.

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ METİN BULUT'TAN VATANDAŞLARA UYARI

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut Haber Global ekranlarından vatandaşlara "Mecbur kalmadıkça bölgede araçlarınızı kullanmayın" uyarısında bulundu.

ARTÇILAR DEVAM EDİYOR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Sivrice ilçesinde saat 21.08'de 5,4, Baskil ilçesinde saat 21.17'de 5,1 büyüklüğünde artçı sarsıntılar kaydedildi.

Sivrice'deki sarsıntı yerin yaklaşık 7,03, Baskil'deki ise 10,62 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

KIZILAY BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Kızılay Başkanı Kerem Kınık açıklamasında bölgeye ekiplerin sevk edildiğini bildirdi.

AFAD BAŞKANI İNCELEME BAŞLATTI

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu depremin ardından yaptığı açıklamada "Deprem bölgesiyle iletişimde bir sorun bulunmadığını ifade ederek, "Şu an için ekiplerimiz de bölgedeki belediye başkanlarımızla, valilerimizle, iletişimimiz devam ediyor. Ekiplerimiz saha taramasına başladılar. Yıkım var mı, enkaz altında kimse var mı, bunun araştırmasını yapıyorlar" diye konuştu.

Depremin geniş bir coğrafyada hissedildiğini belirten Güllüoğlu, "Sivrice ve civarındaki ilçelerde hissedildi. Şu an çalışmalarımız devam ediyor. Biz de yakından takip ediyoruz." ifadesini kullandı.

2010'DAKİ 6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMDE 51 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Elazığ'da 8 Mart 2010'da 6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremde 51 kişi hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum