Balıklıgöl tadilat projesinde ucuz taş kaplama malzemesi mi...

Balıklıgöl tadilat projesinde ucuz taş kaplama malzemesi mi kullanılıyor

Yapımı devam eden Balıklıgöl tadilat projesinde sökülen Urfa Taşı yer kaplamalarının yerine, tarihi dokuya uymayan traverten taş döşeniyor iddiası!

15 Ocak 2018 - 17:26 - Güncelleme: 15 Ocak 2018 - 18:08

Aylardır çalışmaların devam ettiği Balıklıgölde yapılan tadilatlarda ucuz kaplama malzemesi kullanılıyor iddiası vatandaşların tepkisine yol açtı. 

Yapımı devam eden Balıklıgöl tadilat projesinde sökülen Urfa Taşı yer kaplamalarının yerine, tarihi dokuya uymayan traverten taş döşeniyor iddiası sosyal medyada yer aldı ! Traverten en ucuz taş kaplama malzemesidir şeklinde yapılan paylaşımda bulunan Eski kent koseyi başkanı / yazar Yusuf Sabri Dişli‏  Yapımı devam eden Balıklı Göl tadilat projesinde sökülen Urfa Taşı yer kaplamalarının yerine, tarihi dokuya uymayan traverten taş döşeniyor! hele bir bakın yakışmıyor mu? Traverten en ucuz taş kaplama malzemesidir. daha önce denendi çatlamalarla çukurlar oluştu! Bilgilerinize. paylaşımın ardından, vatandaşlar Traverten taşları kullanılmasına yine sosyal medyadan tepkiler gösterdiler.

 

Traverten Taşı nedir?

Traverten taşları gözenekli dokuları ile bilinen doğal taştır. Cilalı, honlu, ham olarak gerek iç mekan gerekse dış mekan merdiven kaplama ve döşeme taşı olarak kullanılmaktadır. 

 

Kaynak: haber-sanliurfa.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama
Şanlıurfa İçin Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var
Şanlıurfa İçin Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var