BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ARTIK ŞANLIURFALI

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ARTIK ŞANLIURFALI

11 Nisan Şanlıurfa'nın kurtuluş günü dolayısıyla Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman Şanlıurfa'nın kurtuluşunun 96. yılında TBMM'den alınan alınan karar ile ...

11 Nisan 2016 - 21:46

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ARTIK ŞANLIURFALI11 Nisan Şanlıurfa’nın kurtuluş günü dolayısıyla Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman Şanlıurfa’nın kurtuluşunun 96. yılında TBMM’den alınan alınan karar ile İstiklal Madalyasını törenle Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e takdim etti.
Törende, Şanlıurfa’nın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan, Şanlıurfa’nın kurtuluşuyla ilgili geçmiş dönemden alıntı ve seslendirmelerle hazırlanan video ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi tarafından kentin kurtuluşunun canlandırıldığı tiyatro gösterisi gelen konuklara duygu dolu anlar yaşattı.
GAP Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen 11 Nisan Kurtuluş günü törenine; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Eşi Sare Davutoğlu, Eski TBMM Başkanları, Başbakan Yardımcıları, Bakanlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi İzettin Küçük, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Milletvekilleri, Şehit yakınları ve Gaziler, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.
Gerçekleştirilen törende Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Şanlıurfa’ya vermiş olduğu büyük katkı ve desteklerden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar ile, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından fahri hemşehrilik beratı ve şehrin anahtarı takdim edildi.
Fahri Hemşehrilik Beratı ve Şehrin Anahtarını alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisi için önemli bir hediye olduğunu dile getirerek “Biz ezelden kendimize Şanlıurfalı dedik ancak bu belgeyi alarak hukuki olarak da Şanlıurfalı olduk. Bu hediyelerin en güzeli” şeklinde konuştu.Daha sonra İstiklal Madalyası, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski TBMM Başkanları Yıldırım Akbulut, İsmet Yılmaz ve Cemil Çiçek tarafından, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e takdim edildi.Ayrıca töreninin düzenlendiği GAP Kapalı Spor Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen tebrik mesajı okundu.
Şeref Madalyasının takdimi sırasında törene katılan binlerce vatandaş tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu ve kabinesi coşkulu bir şekilde alkışlandı.
Öte yandan Bakanlar Kurulu’nu ilk kez Ankara dışına çıkarak Şanlıurfa’da gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin her noktasında güven ve huzur ortamı içerisinde yaşandığının mesajını verdi.