Başkan Bağıban; "Yaşanan olaylardan dolayı üzgünüz"

Başkan Bağıban; "Yaşanan olaylardan dolayı üzgünüz"

Şanlıurfaspor kulüp başkanı İsmail Bağıban, Yeni Malatyaspor maçında yaşanan olaylardan dolayı üzüntülü olduklarını belirtti.

17 Ekim 2016 - 22:40

Şanlıurfaspor kulüp başkanı İsmail Bağıban, Yeni Malatyaspor maçında yaşanan olaylardan dolayı üzüntülü olduklarını belirtti.

Bağıban, “Yeni Malatyaspor maçından sonra yaşanan nahoş olaylardan dolayı Şanlıurfaspor kulübü olarak üzüntülüyüz” dedi.

Kulüp başkanı İsmail Bağıban açıklamasında; “Tribünde gerçekleşen bazı olayları yatıştırmak için saha içine girerek tribüne gittik ve olay olmaması için müdahalede bulunduk. Seyircilerimizi yatıştırdık. Her iki taraftardan bazı kişiler birbirlerine sataşarak olay çıkarmak istediler. Bizler herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için elimizden geleni yaptık.

Sonuçta yine de istemediğimiz bazı hareketler olduğunu gördük. Bu yapılan davranışların hiç te hoş olmadığını düşünüyoruz.

Farkında olmadan yapılan bazı davranışlar da bizi çok üzdü. Futbol karşılaşmalarında bu  tür davranışları biz tasvip etmiyoruz ve kınıyoruz. Bazı taraftarın olayları kışkırttığını ve bazı insanlarında bu tür insanların arkasından gitmeleri bizleri son derece üzmüştür. Bir kulüp başkanı olarak bu tür olayların olmaması için elimizden geleni yaptık ve daha da yapmaya devam edeceğiz.

Futbol bir spordur, burada yapılan ve birlik beraberliktir. Bu tür olayları hiçbir Şehire bağlamamız mümkün değildir. Bazı insanların dolduruşuna gelmememiz gerekiyor. Herkes aynı şeyleri düşünmüş olsa kan gövdeyi götürür, bunlar yanlış şeyler. Futbolun maksadı birlik ve beraberlik ayrıca gençliğe daha güzel şeyler yaşatmaktır. Futbolun içinde her şey var. Kaybetmekte kazanmakta, 3 sonuçlu bir oyun bu. Bizim takımda Bu maçta stadı türk bayrakları ile donatarak güzel bir atmosfer oluşturdu. Şanlıurfaspor kulübü ve Başkanı olarak tüm yönetimim adına yaşanan olaydandan dolayı çok üzgün olduğumuzu bildiriyor. Bu tür olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağımızı söylüyor. Futbolun coşku içinde izlenmesini tavsiye ediyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..