BAŞKAN ÇİFTÇİ HARRAN’DA

BAŞKAN ÇİFTÇİ HARRAN'DA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran'da devam eden çalışmaları yerinde görmek amacıyla ilçeye giderek bir dizi temaslarda bulundu.

07 Ekim 2016 - 19:45 - Güncelleme: 07 Ekim 2016 - 19:53

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran'da devam eden çalışmaları yerinde görmek amacıyla ilçeye giderek bir dizi temaslarda bulundu.

 

Harran’daki ilk temasına Harran Belediyesi ile başlayan Başkan Çiftçi, burada Harran Belediye Başkanı Mehmet Yavuz ve ilgili birim sorumluları ile bir araya gelerek devam eden çalışmalar ve uygulanacak projelerle ilgili istişarelerde bulundu.

Harran'ın kendileri için büyük öneme sahip olduğunu belirten Başkan Çiftçi, "Harran'ın tarihi dokusunu kesinlikle bozmadan ilçenin gelişimi için neler yapabiliriz, bunun mücadelesini veriyoruz" dedi.

 

"Harran Turizmde Kalkınmalı"

"Turizmde Harran'ı nasıl daha da ön plana çıkarırız bunun üzerine yoğunlaşmamız lazım. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi olarak Harran'da alt ve üstyapının yanı sıra, kale içi aydınlatma, otogar yapımı, modern semt sahası ve spor kompleksi ile kırsal yerleşim bölgeleri arasındaki ulaşım sorununun çözüme bağlanması gibi çalışmalarımız var. Tüm bunlar bizler için olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Harran halkına hizmet vermek ve onların hayat standardını bir nebze olsun daha da ileriye taşımak bizim görevlerimiz arasında. Temaslarımız içerisinde otogar yerinin tespit edilmesi de var. Bugün Harran otogarımızın yapılması için yer tespitini de tamamlamış olacağız" diye konuştu.

Başkan Çiftçi, Harran Belediyesi'ndeki toplantısının ardından AK Parti Harran İlçe Başkanlığı'na geçti. Burada ilçe teşkilatı ile de bir araya gelen Başkan Nihat Çiftçi, "Teşkilatlarımızla her zaman olduğu gibi yine bir aradayız. Nihat Çiftçi olarak teşkilattan gelen bir kişiyim. 9 yıl teşkilatta farklı görevlerde bulundum. Teşkilatlar bizim elimiz kolumuz, sözümüz. Onun için teşkilatlarımızla istişareleri önemsiyoruz" dedi.

 

Başkan Çiftçi'nin temasları sırasında ilçede dar gelirli ailelere yönelik yardım dağıtımları sürerken, tüm ilgili birimler de alanlardaki çalışmaları denetledi. Ardından Başkan Çiftçi, tarihi alanlarda yapılan kazılarda gelinen son gelişmeleri yerinde görerek bilgiler aldı. Gün içerisinde üstyapı çalışmalarının olduğu bölgelere de giderek incelemeler yapan Başkan Çiftçi, akşam saatlerinde kent merkezine döndü.

2016/10/322218.jpg
2016/10/9490519.jpg
2016/10/2020281.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..