BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM SİNYALİ VERİLDİ

BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM SİNYALİ VERİLDİ

Açıklama Başbakan Yıldırım’dan geldi: Anayasa teklifi kısa süre içinde Meclis’e sunulacak. TBMM ister 367 ile kabul etsin ister 330’la kabul etsin, her iki halde de son onayı millete götüreceğiz.

13 Ekim 2016 - 10:12

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Yıldırım, hazırlanacak anayasa teklifinin kısa süre içinde Meclis’e sunulacağını söyledi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önceki gün başkanlık sistemine ilişkin yaptığı açıklamaya değinen Yıldırım, “Devletten ve milletten yana tavır koyan Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Ülke ve gelecek için örnek bir davranış sergiliyor” dedi.

VAZGEÇİLMEZ İHTİYAÇ

“Türkiye fiili durumu hukuku durum haline dönüştürmek mecburiyetindedir” diyen Yıldırım, şunları söyledi: “Sürekli güçlü bir siyasi iradeyi oluşturacak, istikrarı kalıcı hale getirecek bir sistem değişikliği Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacıdır. Bugüne kadar anlaşılan 60 madde başta olmak üzere, diğer eksik kalan maddeleri de AK Parti Grubu hazırlayacak, Meclis’e getirecek ve onayına sunacak. Meclis, ister 367 ile kabul etsin, ister 330’la kabul etsin, her iki halde de son onayı millete götüreceğiz.”

FETÖ İLE MÜCADELE

Yıldırım, FETÖ ile mücadelede mağduriyet tartışmalarına da değindi. “Ana muhalefet partisi bize cevap veriyor, ‘Ben mağdur edebiyatına bakmam, bunların haklarını savunmaya devam edeceğim’ diyor. Et kardeşim. FETÖ’cülerle senin muhabbetin iyiyse bana ne. Ben millete, milletin hakkına bakarım” diyen Yıldırım şöyle devam etti: Bunlara sahip çıkmak, milletin geleceğine, milletin 15 Temmuz’da ortaya koyduğu bu kahramanlığa karşı en büyük saygısızlık. Bu siyaset değil, siyasetimizi meydanlarda yapalım, vatandaşa ne anlatacaksak anlatalım ama bu ülkeyi yıkmak isteyenlere arka çıkmak hiçbir şekilde izah edilemez.   

Kaynak: KARAR.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..