Baydemir: Ceylanpınar’da Katledilen Polisler Kardeşimizdir

Baydemir: Ceylanpınar’da Katledilen Polisler Kardeşimizdir

TBMM'deki olağanüstü toplantıda konuşan HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, "Sürecin akamete uğraması ve çakışmaların yeniden başlamasına neden olan bütün saldırıların arka planını açığa çıkaracak bir ...

29 Temmuz 2015 - 16:45

fft107_mf5330830TBMM’deki olağanüstü toplantıda konuşan HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, “Sürecin akamete uğraması ve çakışmaların yeniden başlamasına neden olan bütün saldırıların arka planını açığa çıkaracak bir Meclis Komisyonu oluşturalım” dedi. Meclis’te ‘terör’ gündemiyle yapılan olağanüstü oturumda söz alan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, “Ceylanpınar’da uykusunda katledilen polisler kardeşimizdir” dedi. Osman Baydemir’in konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle: Tek bir kardeşimizin hayatını yitirmesini istemiyorsak irade Meclis’tir. Milletin iradesi burada tecelli etti. Her birimiz bu zeminde bu gidişe dur demeliyiz. Çatışmasızlık ortamının kıymetinin ne kadar değerli olduğunu bugün daha iyi idrak edebiliyoruz.
AKP hükümeti kan kaybedince 1990’lı yılların devlet refleksine geri döndü. Tek başına iktidar olma uğruna fidanlar toprağa gömülüyor. HDP’ye yönelik katliam girişimleri etkin biçimde soruşturulmuş olsaydı, Türkiye Suruç katliamını yaşamazdı.
Ceylanpınar’da uykusunda katledilen polisler kardeşimizdir.