BİR ANNE BABA BUNU YAPARSA…

BİR ANNE BABA BUNU YAPARSA…

Şanlıurfa’da 10, 11 ve 12 yaşlarındaki çocuklarını uyuşturucu madde ticaretinde aracı olarak kullanan anne ve baba, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Şanlıurfa Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla ...

17 Haziran 2016 - 13:40

örnek fotoŞanlıurfa’da 10, 11 ve 12 yaşlarındaki çocuklarını uyuşturucu madde ticaretinde aracı olarak kullanan anne ve baba, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Şanlıurfa Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaptığı çalışmalarda Eyyübiye ilçesi, Muradiye Mahallesi’nde bir evde uyuşturucu satıldığı bilgisine ulaştı. Ekipler savcılık talimatı ile eve yaptığı operasyonda yapılan operasyonda, baba Abdulkadir A., ve anne Gülay A.,’nın 10, 11 ve 12 yaşlarındaki çocuklarının aracılığı ile uyuşturucuyu kullanıcılara verdiği ortaya çıktı. Bunun üzerine polis olayla ilgili anne ve babayı gözaltına alırken, evdeki aramada 12 paket halinde toplam 9.9 gram eroin maddesi ve uyuşturucu ticaretinde kullanılan 320 TL para ele geçirildi. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen anne ve baba adliyeye sevk edildi. Şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. ÇOCUKLARI YURDA TESLİM EDİLDİ Annesi ve babası tarafından uyuşturucu satışında kullanılan Ramazan, Diyar ve Semra isimli çocuklar, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube’deki ifadelerinin ardından Yurda teslim edildi.