Birecik’te Pazar esnafının kira ödediği tezgahları...

Birecik'te Pazar esnafının kira ödediği tezgahları kaldırılıyor

Birecik'te ayda 1 kez kurulan semt pazarı esnafının tezgahları, kira ödedikleri belediye zabıtaları tarafından kaldırılıyor.

17 Mart 2017 - 12:25

Birecik'te ayda 1 kez kurulan semt pazarı esnafının tezgahları, kira ödedikleri belediye zabıtaları tarafından kaldırılıyor.

Urfa'nın Birecik ilçesinde ayda bir kez kurulan semt pazarı bu sabah Birecik Belediyesi'nin zabıta ekipleri tarafından dozer ve kepçelerle kaldırılıyor.

Sabahın erken saatlerinde pazar alanına gelen zabıta ekipleri, tezgah sahiplerinden tezgahlarını geriye çekmelerini istedi. Bu uyarıya uyan tezgah sahiplerinden biri ile zabıtalar arasında yaşanan sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra kalabalık bir ekiple pazar yerine gelen zabıta ekipleri, pazar yerindeki bütün tezgahların toplatılmasını istedi.

Aylık kira ödeyerek ayda bir kez kurulan pazarın toplatılmasına karşı çıkan pazar esnafı ile zabıta arasında gerginlik devam ederken, zabıtaların pazarda alışverişe gelen kadınlara, "Bırakın alışverişi, almayın" diye engel olduğu belirtildi. 

Kepçe ve dozerlerin hazır halde bulunduğu pazar alanında tezgahlar tek tek toplatılırken pazar esnafının tepkisi de sürüyor.
 

Kaynak: dihaber

YORUMLAR

  • 1 Yorum