BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Şanlıurfa’da Halkla...

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Şanlıurfa'da Halkla Buluştu

BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bir takım Görüşmeler yapmak için Şanlıurfaya geldi.

12 Eylül 2017 - 20:32 - Güncelleme: 14 Eylül 2017 - 00:52

Prof. Baş Şanlıurfa İl Başkanı Muzafer Yağmur ve teşkilatı tarafından karşılandı. 

 

Daha sonra el ruha oteline geçen heyet ile iştişarelerde bulunan Baş ülkenin gidişatının iyi olmadığını ve tüm teşkilatların canla ve başla çalışmalarının gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye’yi düşman işgalinden kurtarmak ve milli ruhu yakalamak için Atatürk’ün Samsuna çıktığını ifade eden Baş, “Atatürk ülkemizi düşman işgalinden kurtarmak adına milli ruhu yakalamak ve o ruhla bir beraber olmak için Samsun’a çıkmıştır.Ülkemizi düşmandan kurtaran, tek bilek, tek yürek yapan gerçek Atatürk’ü anlatmak için Trabzon’dan başladık. 

 

Samsun ruhu neyse Trabzon ruhu da o’dur. Atatürk ve ailesine atılan iftiralar tamamen asılsızdır. Mustafa Kemal ülkemizi kurtarmak yeni ufuklara açılması için Ehli Beyt soyunun doğan bir güneşidir. Bize düşen görev bu güneşi gerçek manada Türk milletine anlatmak için Anadolu’da basılmadık toprak bırakmadan halkımıza tek tek anlatmaktır. 

 

Atatürk’ü istemeyen Yunan ve İngiliz ajanları bu iftiraları atan kişilerdir. Atatürk’e Allah rahmet eylesin. Türk milletinin birçok ortak paydası var. Bu ortak paydaları görmeden Atatürk’ü inkâr ediyorlar. Annesi inkâr edildi, namusuna dil uzatıldı. Bu manada Atatürk Ehli Beyt gibi tertemiz bir soydan gelmektedir. Atatürk’ün soyu gibi temiz bir soya sahip başka bir lider yoktur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber merkezi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Siverek Belediye Meclis Üye Aday listesi...
CHP Siverek Belediye Meclis Üye Aday listesi...
HDP ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI
HDP ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI