Cevheri:Siyasette Ahde Vefa Gerekir...

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri;Yeni parti kurmak kolaydır,ancak yaşatmak zordur.

Cevheri:Siyasette Ahde Vefa Gerekir...
13 Temmuz 2019 - 16:58

haber-sanliurfa.com’a  açıklamada bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ; Ak Parti bir misyon partisidir çünkü mazide olan bir Partidir.
Cevheri ;  Tabii özellikle liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin en büyük ve en önemli ve uzun süre İktidarda kalan parti halka dayalı bir partidir.
 Gücünü halktan almaktadır, enerjisini halktan almaktadır, bugün hepimiz bu AK Parti de siyaset yapmanın şerefini ve onurunu taşımaktayız. Sayın Davutoğlu da, Sayın Ali Babacan bakanlarımızda Ak partide siyaset yapmışlardır. Birisi uzun yıllar özellikle hazineden sorumlu bakanlık yapmıştır. Ekonomide çok etkin olmuştur. Birisi başbakanlık yapmıştır. Ve bunları Ak parti sağlamıştır. 

Siyasette Ahde Vefa çok önemlidir.

Bugün dün sistemin içindeyken farklı bir politika mı yürütüyordunuz, bu politikaları sizler belirliyordunuz, bugün sistemin dışındayken, geçmişte hepsini belirlediğiniz politikaları eleştirmek bana göre siyasette çok ilkeli bir davranış değildir .
Siyasette ahde vefa olması gerekiyor, bir etik olması gerekiyor, zaman zaman tabi şunu unutmamamız lazım Ak Parti’nin kaderiyle Türkiye’nin kaderi özdeşleşmiştir. Türkiye’yle ümmetin kaderi özdeşleşmiştir. 

Bugün siz bu partide milletvekili olduk şahsım adına bütün siyasi hayatımı da bu partide sürdürmek benden sonra benim ailem adına bu partide devam etmesini hepimiz Ak partinin sonrasında ve düşüncesinde hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ve belki burada gelecek arasından ikbal göremeyen farklı düşünen insanlar farklı düşünebilirler, ama sonuç ne olursa olsun muhakkak vekil olmak bakan olmak önemli değildir.

Esas olan dava adamı olmaktır.

İnsanın çocuklarıma temiz bir isim bırakması şerefli bir isim bırakması bana göre başka partilerde davaya zarar vererek vekil olmak çok daha önemlidir.
 Ben Ak parti çınarının çok daha büyüyeceğini, gelişeceğini, düşünüyorum. Bu ayrışmaları ben sakalın tıraş edilmesi olarak düşünüyorum.Kısaltılan,tıraş edilen sakal çok daha gür çıkar. Akparti sahip olduğu misyon ve kadroları ile Türkiye’nin siyaset hayatında çok daha önemli hizmetler yapacaktır,geçmişte yaptığı gibi bundan sonraki süreçte de elde etmiş olduğu deneyimlerle ve kazanımlarla Türkiyenin başarı çıtasını çok daha yükseltecektir.
Akparti Türkiye’de bir çok alanda büyük hizmetler yapmıştır.Özellikle her ilde üniversite kurulması, her ile havaalanı yapılması,eğitimin kalitesinin arttırılması,sağlık sektöründe yapmış olduğu hizmetlerle,ülkemin her tarafını birbirine bağlayan duble yollarla,otobanlarla, hızlı tren yatırımlarıyla ciddi manada bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirmiştir.

 İnsanımızın ufkunu açmıştır.

Özellikle teknolojide yerli ve milli sanayinin kurulması,savunma sanayisinde dışa bağımlılığın azaltılması,Türkiye’nin bugün sismik aramalarda,petrol,doğalgaz aramalarını kendi İmal ettiği 4 tane gemisiyle yapmış olması ,Türkiye’nin gelmiş olduğu noktayı çok güzel bir şekilde göstermektedir.Doğal olarak düşmanlarımız olacak,ülkemizle uğraşacaklardır.İşte hain fetö kalkışması gibi ve 40 yıldır ülke içinde kan döken PKK gibi unsurları içerde büyüterek bize karşı kullanacaklardır. Ama büyük Türk devleti bu sorunu da aşabilecek güçtedir. Ben Akpartinin Türkiye’ye çok daha büyük hizmetler yapacağını,Recep Tayyip Erdoğan liderimizin Önderliğinde ümmetin davasının sesinin gür çıkacağını düşünüyorum.Akparti sahip olduğu misyon ve deneyimli kadrolarıylaTürkiye’nin siyaset hayatında çok daha önemli hizmetler yapacaktır geçmişte yaptığı gibi bundan sonraki süreçte de elde etmiş olduğu deneyimlerle ve kazanımlarla  çok güzel hizmetler yapacaktır AK parti özellikle  Türkiye’de bir çok alanda özellikle her ilde üniversite olması her ile havaalanı yapılması eğitimin kalitesini arttırılması sağlık sektöründe yapmış olduğu yatırımlarla ciddi manada bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirmiştir.

 İnsanımızın ufkunu açmıştır özellikle teknolojide gerilim ve milli düşüncelerin ön plana çıkması savunma sanayide yerli kaynakların ön plana çıkarılmış olması Türkiye’nin bugün sismik arıza petrol arama doğalgaz arama efendim kendi dört tane gemisiyle bunu yapmış olması ,Türkiye’nin gelmiş olduğu noktayı çok güzel bir şekilde göstermektedir .

Tabikide  düşmanlarımız uğraşacaklardır . İşte fetö hain fetö kalkışması gibi veya 40 yıldır ülke içinde kan döken PKK gibi unsurları, içimizde büyüterek bize karşı kullanacaklardır. Ama büyük Türk devleti bu sorunu da aşabilecek güçtedir. Ben Akpartinin Türkiye’ye çok daha büyük hizmetler yapacağını, Recep Tayyip Erdoğan liderimizin önderliğinde ümmetin davasının sesinin hep gür çıkacağını düşünüyorum.

Görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler,

 

Kaynak: haber-sanliurfa.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum