CUMHURBAŞKANINA GERÇEKLERİ SÖYLEYECEK MİSİNİZ ?

CUMHURBAŞKANINA GERÇEKLERİ SÖYLEYECEK MİSİNİZ ?

Haber-Şanlıurfa.com olarak Şanlıurfa Milletvekilleri başta olmak üzere; Ak Parti il başkanlığı ve yönetimine, bürokrat ve bütün yerel yönetimlerine soruyoruz:

25 Şubat 2018 - 14:43 - Güncelleme: 25 Şubat 2018 - 16:46

SN. CUMHURBAŞKANINA GERÇEKLERİ SÖYLEYECEK MİSİNİZ?

Haber-Şanlıurfa.com olarak Şanlıurfa Milletvekilleri başta olmak üzere; Ak Parti il başkanlığı ve yönetimine, bürokrat ve bütün yerel yönetimlerine soruyoruz:

1- Sn. Cumhurbaşkanımıza taşımalı eğitimin şehrimize yarar yerine zarar verdiğini ve günde 100-120 km yol kat ederek okullara gitmek zorunda kalan öğrencilerimizin yine onların velilerinin ciddi sıkıntı yaşadıklarını, taşımalı eğitime ayrılan bütçeler ile onlarca okul yapılmasının çok daha yararlı olacaklarını anlatacak mısınız?

2- Başta Suruç Şanlıurfa olmak üzere, özellikle köy yollarının hala harabe halde olduklarını oysa Sn. Faruk Çelik döneminde milyonlarca lira harcanarak bu yolların asfaltlandığını söyleyecek misiniz?

3- Şehir de madde bağımlılığının ilkokul çağlarına indiğini ve çocuklarımızın bu kötü alışkanlıkların elinde heba olduğunu söyleyecek misiniz?

4- Eğitim sorunun ciddi boyutlarda yaşandığını, öğretmen açığının korkunç rakamlara ulaştığını ve kırsalda hala 60-70 kişilik dersliklerde eğitim verildiğini söyleyecek misiniz?

5- Doğum oranında ülkenin ilk sırasında olan Şanlıurfa da hala kadın doğum uzmanı açığı ile yatak ve hastane sayısının ciddi seviyede yetersiz olduğunu söyleyecek misiniz?

6- Sözde Suriyeli göçmenler için hazırlanan çadır kentlerin bazı siyasilerin oyuncağı haline geldiğini ve buralarda birilerinin ciddi vurgunlar yaptığını söyleyecek misiniz?

7- Çok değerli devlet arazilerinin kırsalda yer alan değersiz araziler ile takas edildiğini söyleyecek misiniz?

8- Özellikle Siverek de insanların hala eşekle içme suyu aradıklarını söyleyecek misiniz?

9- Koruculuk ve bireysel silahlanma üzerinden bazı aşiretlerin bölgede her türlü suça bulaştığını ve devlet ile bölge halkının giderek birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olduğunu söyleyecek misiniz?

10- Suruç da eski valiye kadar uzanan şikâyetlere sebep olan ve esnaf başına 20 bin lira istenmesi skandalını söyleyecek misiniz?

11- Devletin milyon dolarlar harcadığı sınır boyu beton duvarların üzerinden fetöcüler ve DEAŞ gibi terör örgütü elemanlarının giriş çıkış yaptığını söyleyecek misiniz?

12- Şanlıurfaspor üzerinden nemalanan bazı siyasetçilerin Şanlıurfaspor’a bağış adı altında bazı iş adamlarına imtiyazlar tanıdıklarını söyleyecek misiniz?

13- Şehir ve bölge de işsizlik oranının ciddi boyutlara ulaştığını ve mevsimlik işçi dramlarının artık can yakıcı boyutlara geldiğini söyleyecek misiniz?

14- Şanlıurfa da her seçim döneminde vaat edilen sanayi hamlesinin bir türlü gerçekleşmediğini söyleyecek misiniz? Yoksa

15 -  Şanlıurfa'nın kanayan yarası her dönem çözülecek diye söz verilen ELEKTRİK sorununu çözemedik diye bilecekmisiniz?

 

Şanlıurfa’ya dair birikmiş daha bir yığın sorun var iken; hiçbir şey yokmuş gibi sadece alkışlayacak, her şey sütliman gibi gösterip yine yeniden Sn. Cumhurbaşkanımızı kandırmayı mı seçeceksiniz?

Kaynak: haber-sanliurfa.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Yeni Alınan Kararlar ve Karantina Yerleri Açıklandı
Şanlıurfa'da Yeni Alınan Kararlar ve Karantina Yerleri...
Yenişehir'de Bir Bina Daha Karantinaya Alındı
Yenişehir'de Bir Bina Daha Karantinaya Alındı