“ Dışarı Çıkmayın, gıda maddelerini arttırın”

“ Dışarı Çıkmayın, gıda maddelerini arttırın”

Tutuklu Baş Komiserden Şok Sözler “ Dışarı Çıkmayın, gıda maddelerini arttırın” 15 Temmuz darbe girişimini takiben başlatılan FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan Başkomiser Fatih Günay’ın telefon konuşmaları ortaya çıktı.

11 Ekim 2016 - 12:01 - Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 13:56

Darbe girişimi neticesinde başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Günay’ın eşiyle olan 27-09-2016 tarihli telefon görüşmesinde; şuanda tutuklu olarak bulunduğu Malatya E Tipi Cezaevinden ikinci bir darbe dalgasını kast ederek, Kasım ayında mutlaka dışarda olacaklarını belirtip, “Çıkacağız, Aralık ayını görmeyiz. Allah’ın izniyle Kasım’da çıkıyoruz. Az kaldı güzelim çıkacağız. 3-5 kişi değil toptan hepimiz çıkacağız. Yani biz çıkmayacağız tek. Tüm Türkiye çıkacak zindandan. Biz çıkmakla kalmayacağız. Biz onları sokacağız içeri. Zırvasından zirvesine, itine, kopuğuna, bürokratından bilmem neyine” dediği ve 22 Kasım 2009 yılında evlendiği eşine evlilik yıl dönümlerinde görüşme garantisi veriyor. Malatya’da tutuklu bulunan Fatih Günay’ın eşiyle yaptığı konuşma metni ise şöyle;

Fatih Günay - Gazeteden, Radyodan takip ediyorum ortalık çok karışacak. Dışarı çıkmayın. Gıda maddelerini arttırın.

Sümeyra Günay - Birazdan çıkar alırım. Annem rüyasında seni görmüş. Eve gelmişsin. Yüzün pırıl pırıl.

Fatih Günay- Geleceğiz, geleceğiz. Bir buçuk iki aya kadar geleceğiz. O şerefsizleri hapse biz tıkacağız. Lamı cimi yok Allah’ın izniyle çıkacağız. Vatanımız ve milletimiz için çalıştık. Dışarıdaki ite puşta yem olacak değiliz.

Sümeyra Günay- Aynen Öyle

Fatih Günay - Onların kafalarına Allah’ın izniyle ineceğiz. Mektubumda yazmıştım. Böyle rüyalar olursa bana ayrıntılarıyla yaz. Çıkacağız, çıkacağız. Geleceğiz. Aralık ayını görmeyiz. Allah’ın izniyle Kasım’da çıkıyoruz. Telefon dinleyenler de bunlar ne konuşuyorlar gibi düşünürler. A z kaldı güzelim çıkacağız. 3-5 kişi değil toptan hepimiz çıkacağız. Yani biz çıkmayacağız tek. Tüm Türkiye çıkacak zindandan. Biz çıkmakla kalmayacağız. Biz onları sokacağız içeri. Zırvasından zirvesine, itine, kopuğuna, bürokratından bilmem neyine. Tövbe Suresi’nin son iki ayetini hep oku. Malatya Cezaevinde bayram namazı ile ilgili söylentiler geziyormuş; duydunuz mu?

Sümeyra Günay-Yok bir tanem.

Fatih Günay – Malatya’da bizim emniyette de baya meşhur olmuş. Peygamber efendimiz cezaevine gelmiş. Bayram namazına oradakilerin hatırına diye. 22 Kasım evlilik yıl dönümümüzde görüşürüz..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..