DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN KUTLAMALARINI URFA SIRA GECESİ PROGRAMI...

DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN KUTLAMALARINI URFA SIRA GECESİ PROGRAMI İLE NOKTALADILAR

24 Nisan 2018 - 22:19

 Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanıp yürütülen,  GAP Bölge  Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen “ Farklı Yaklaşımlarla Eğitimde Kalitenin Arttırılması” Projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yaklaşık bir hafta boyunca  ilimizde bulunan Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Makedonya, Romanya, Bosna Hersek, Kosova, Kırgızistan,   Bulgaristan ’dan oluşan 9 ülke Dünya Çocukları ile Şanlıurfa, Kilis, Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Siirt, Şırnak ve Batman’dan oluşan ülkemizin 23 Nisan çocukları büyük coşkuyla kutladıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı sonrası  Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde verilen akşam yemeği ve Urfa Sıra Gecesinde bir araya geldiler. 

İlk defa köylerinden çıkarak ilimizdeki etkinliklere katılan Siirt Pervari’li yetim öğrenciler bu seneki şenliklerde Şanlıurfa’ya renk kattılar. Yemek sonrasında hayatında ilk defa doğum günü kutlanılan Pervari li minik öğrencinin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Program daha sonra 9 ülkeden gelen dünya çocuklarının, Şanlıurfa hakkında duygu ve düşüncelerini ifade eden bark vizyon gösterimi ile devam etti.

Ayrıca Makedonya, Bulgaristan, Kırgızistan gibi ülkelerinin grup temsilcileri bir konuşma yaparak, kendilerini Şanlıurfa’ya davet ettikleri için İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’a teşekkür ederek karşılıklı hediyeleştiler.

Keyifli yenen akşam yemeği sonrası, Sıra Gecesi gurubunun seslendirmiş olduğu türkülerle farklı kültürlerden bir araya gelen çocuklar müzikler eşliğinde hem kaynaşıp, hem de gönüllerince dans edip eğlendiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x