e-Devlet yeni hizmeti ile işler hızlanacak

e-Devlet yeni hizmeti ile işler hızlanacak

Türkiye’nin dijitalleşmede en önemli atılımı olan e-Devlet yeniliklerine dur durak bilmiyor.

11 Temmuz 2018 - 12:48

Alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti ile teknoloji gündemini uzun bir süre meşgul eden e-Devlet, Türkiye’nin dijitalleşmede en önemli kozu.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının resmi işlerini daha rahat yapmasını sağlayan e-Devlet, bugün birbirinden yeni hizmetlerini kullanıma sundu.Dernek sorgulama, icra dosyası sorgulama ve doğum yardımı sorgulama gibi hizmetleri herkesin kullanımına sunan e Devlet, yeni atılımı ile büyük beğeni toplayacak gibi görünüyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve yeni hizmetler ile sizleri baş başa bırakalım.

e-Devlet’in yeni hizmetleri!İmar Barışı Kayıt Başvurusu ve SorgulamasıBu hizmeti kullanarak, imar kurallarına aykırı yapılarınız için kayıt başvurusunda bulunabilir ve başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Dernek Sorgulama Bu hizmeti kullanarak, sorgulanan kelimeyi içeren isimde dernek olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

İcra Dosyası Sorgulama Bu hizmet aracılığı ile yurt içi mahkemelerde adınıza açılmış ve taraf olduğunuz icra dosyalarını listeleyebilir ve detaylarını görüntüleyebilirsiniz

.Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama Bu hizmeti kullanarak, doğum yardımı almak için yaptığınız başvurunun sonuçlarını ve(ya) aldığınız doğum yardımı için yaptığınız itirazların sonuçlarını sorgulayabilirsiniz..

Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

İngiltere elektrikli otomobiller konusunda kararlı!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te Traktörle Otomobil Çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Siverek'te Traktörle Otomobil Çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Şanlıurfaspor 0 : 5 Sancaktepe Belediye Spor
Şanlıurfaspor 0 : 5 Sancaktepe Belediye Spor