Erdoğan’dan HDP açıklaması: Mümkün değil

Erdoğan'dan HDP açıklaması: Mümkün değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 27’nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın son gününde değerlendirmelerde bulundu.

08 Ekim 2018 - 00:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 27’nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın son gününde değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan konuşmasında, “HDP’yi meşru siyasetin aktörü olarak görmemiz mümkün değil” dedi.

CHP’ye yüklenen Erdoğan, “Bizi üzüntüye gark eden zihniyetin en büyük temsilcisi anamuhalefet partisi CHP'dir” dedi ve şöyle konuştu:

“Bizim sıkıntımız her hangi bir konudaki yanlışımızın ifadesi edilmesi değil. Biz en kritik dönemlerde düşmanlarımızın yanında yer alanlardan mustaribiz. Bizi en çok üzen siyasi alternatif konumunda olması gereken partinin Türkiye’nin düşmanlarıyla birlikte olmasıdır. Gezi olaylarında vandallarla mücadele ediyoruz, CHP’yi onların yanında görüyoruz. FETÖ ile mücadele ediyoruz. CHP’yi, onların yanında görüyoruz.”

Erdoğan ayrıca Türkiye’yi IMF’nin boyunduruğundan çıkardıklarını belirterek, “Biz göreve geldiğimizde 23.5 milyar dolar IMF'ye borçla devraldık. 2013'te tamamen sıfırladık. IMF bizden borç istedi. Baktılar ki çılgın Türkler azıttı, vazgeçiler. Türkiye, IMF defterini tekrar açmamak üzere kapatmıştır” dedi.

MHP’nin TBMM'ye sunduğu af teklifiyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Bizim öncelikli ölçümüz mahşeri vicdandır. Milletimizin ortak hissiyatına aykırı iş, bizim için uygun değildir. Aftan siyasi rant elde etmeyi düşünemeyiz. Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz” dedi. 
 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x