Erdoğan’dan S-400 ve döviz kuru açıklaması

Erdoğan'dan S-400 ve döviz kuru açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nda konuştu.

02 Eylül 2018 - 11:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nda konuştu.

Erdoğan, "Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir soru haline gelmeye başladı. Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor. Döviz kuru saldırıs üzerinden hedef Türkiye'yi ekonomik olarak teslim almaktır" dedi.

"HEDEF TÜRKİYE’Yİ TESLİM ALMA

Erdoğan'dan S-400 ve döviz kuru açıklaması, Erdoğan, dünya ekonomik sisteminin yeni bir sınanma ile karşı karşıya olduğunu ileri sürerek "Kur manipülasyonuyla, Türkiye'nin güçlü ve sağlam ekonomisi üzerinde şüphe bulutları oluşturmaya çalışıyorlar. Döviz kuru saldırısı üzerinden hedef Türkiye’yi ekono olarak teslim almaktır. Ekonomi silahlarına teslim olmayacağız. Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa ya yavaş son vermemiz gerekiyor. Kur baskısı sadece bizim sorunumuz değil. Malum kred derecelendirme kuruluşları var ya, bunların her adımı politiktir. Bunlar cambazdır. Sakın cambazlara inanmayın" dedi.

"İZİN ALACAK DEĞİLİZ"

S-400 füze savunma sistemlerine ilişkin de konuşan Erdoğan, "Türkiye olarak, savunm sanayi başta olmak üzere, ekonomide de bağımsızlığımızı tam anlamıyla tesis etmekte kararlıyız. Biz Rusya ile S-400 anlaşması yaptık. Birileri bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın, birilerinden izin alacak değiliz" ifadelerinde bulundu. 

Kaynak: Haber.merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suruç'lu Genç Diyarbakır'da Öldürüldü
Suruç'lu Genç Diyarbakır'da Öldürüldü
haber-sanliurfa Kulis – Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, kendi partilerini kuracak
haber-sanliurfa Kulis – Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, kendi...