Erdoğan’ın ABD ziyaretinde dikkat çeken detaylar

Erdoğan'ın ABD ziyaretinde dikkat çeken detaylar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretindeki bazı ayrıntılar dikkatlerden kaçmadı.

25 Eylül 2018 - 21:51

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretindeki bazı ayrıntılar dikkatlerden kaçmadı.

Birleşmiş Milletler'in (BM) 73. Genel Kurulu'nun New York’taki toplantısına katılmak üzere ABD’ye giden Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rahip Andrew Brunson’ın tutukluğu nedeniyle hesaplarına el konulan ve seyahat yasağı getirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü beraberinde götüremezken, Erdoğan'a bu ziyarette korumalarının da eşlik etmediği görüldü.

Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulunun New York’taki toplantısına katılmak için ABD’ye giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, rahip Brunson’ın tutukluğu nedeniyle hesaplarına el konulan ve seyahat yasağı getirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü beraberinde götüremedi. Erdoğan’a eşlik eden kalabalık koruma ordusu da bu kez ortalıkta görünmedi. Erdoğan'ın koruma müdürü Muhsin Köse ve diğer korumalarının Türkiye'den ABD'ye hareket eden özel uçağa alınmadı. Bir önceki ABD ziyaretinde aleyhte gösteri yapan Türklere saldıran Erdoğan’ın korumalarına ABD’de dava açılmış, ayrıca silah satışı da yasaklanmıştı.

Erdoğan, BM 72. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere geldiği New York'ta konaklayacağı otelin önünde ABD'de yaşayan  Türkler tarafından karşılandı. Amerikan polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı otelin çevresinde, "Başkan Erdoğan Amerika'ya hoş geldin" yazılı tişörtler giyen ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan AK Parti’liler, sık sık "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Kırmızı beyaz, en büyük Türkiye" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

Otele gelişinde makam aracından inen Erdoğan, beraberindeki Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile kendisini bekleyenlerin yanına gitti. Bu sırada Erdoğan’a kalabalık özel koruma ordusu yerine ABD polisinin eşlik ettiği görüldü.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu Yıl Herkes Kurban Kesebilecek
Bu Yıl Herkes Kurban Kesebilecek
 Şanlıurfa ve Mardin'e
Şanlıurfa ve Mardin'e "Atla Seyahat"