Erdoğan, Yeni Operasyonun Sinyalini Verdi

Erdoğan, Yeni Operasyonun Sinyalini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 6A Haberleşme Uydusu Projesi'nin TÜBİTAK'taki imza töreninde konuştu. Erdoğan, 14 Aralık operasyonuna değinerek, "Bazıları, gazetelerinin içerisinde beklemeye başladılar. 'Buradan bizi alamazlar' ...

15 Aralık 2014 - 18:58

gelip-bizi-alamazlar-diye-gazetede-beklediler_x_6777397_50Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 6A Haberleşme Uydusu Projesi’nin TÜBİTAK’taki imza töreninde konuştu. Erdoğan, 14 Aralık operasyonuna değinerek, “Bazıları, gazetelerinin içerisinde beklemeye başladılar. ‘Buradan bizi alamazlar’ diye beklemeye başladılar. Zannediyorum bir ikisi kaçıverdi bu arada. Eğer dürüstseniz o zaman durun. Çağrıldığınızda da gelin teslim olun” dedi. Operasyonların devam edeceğinin sinyalini veren Erdoğan “İşlediği suçun boyutunu bildiği için korkup kaçanlar var. Bunların hepsi tek tek ortaya çıkacak. Yurt dışındaki inlerinde de takip edilecek. İnşallah bundan sonra her bir kurum artık sadece kendi işini yapacak” dedi.
“YURT DIŞINDAKİ İNLERİNDE DE TAKİP EDİLECEK” Tutturdular Molla Muhammed. İki gözü yüzde 90 görmüyor, 122 kişiyi içeri aldılar. Adamcağız 17 yıl tutuklu kaldı ya. Niye? Pensilvanya’ya aykırı ifadede bulundu. Onun gibi düşünmedi, yaşamadı. Ve onların 17 yıldan sonra çıkıp açtıkları dava ile yaptıkları müracaatla işte şimdi halkalar sökülmeye başladı. Özellikle medyanın ve siyasetin bu hukuk süreçlerinde ulusal algı operasyonlarından uzak durulması kaçınılmaz bir sorumluluktur. Herkes hukukun işleyişine yardımcı olacak, sorumlu davranacak. Ama bu ülkede 15 yıldır korkuyla, yurtdışında yaşayıp, yasa dışı işler yaptıranlar var. Gemiyi daha ilk rüzgarda terk edip, binlerce kilometre uzağa kaçanlar var. İşlediği suçun boyutunu bildiği için korkup kaçanlar var. Bunların hepsi tek tek ortaya çıkacak. Yurt dışındaki inlerinde de takip edilecek. İnşallah bundan sonra her bir kurum artık sadece kendi işini yapacak.