Eski Belediye Binasında Cephaneyi Andıran Görüntü

Eski Belediye Binasında Cephaneyi Andıran Görüntü

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi 11 Nisan beldesinde maskeli bir gruba müdahale eden jandarma, grup üyelerinin kaçtığı belediye binasında cephanelik ele geçirdi. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Jandarma ...

02 Aralık 2014 - 21:01

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi 11 Nisan beldesinde maskeli bir gruba müdahale eden jandarma, grup üyelerinin kaçtığı belediye binasında cephanelik ele geçirdi. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1 Aralık Pazartesi günü Suruç ilçesi Onbirnisan mahallesindeki mobese direğine zarar veren ve yolu kapatan 40-50 kişilik yüzleri maskeli gruba müdahale etti. Grubun içindeki 8-10 kişi olay yerinden kaçarak, eski Onbirnisan Belediye Başkanlığı binasına sığındı. Suruç Belediye Başkanlığı tarafından ek hizmet binası olarak kullanılan binayla ilgili arama kararı çıkaran jandarma ekipleri, arama yapmak için içeri girdi. Odada yapılan aramada, 18 el bombası, 8 el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan elektrik devresi ve bu düzenek için kullanılmak üzere 2 metre kablo, mayın ya da patlayıcı yapımında kullanılacağı tahmin edilen 170 büyük boy pil, 180 kalem pil, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 yarı otomatik av tüfeği, 1 şarjör, 25 adet 7.62 mm. çapında fişek, 5 cep telefonu, 1 el kamerası, 1 fotoğraf makinesi, 1 el dürbünü, 207 takım kamuflaj elbise, 31 çift mekap spor ayakkabı, 27 adet 9 mm. çapında tabanca fişeği ele geçirildi.
Olayın ardından 1 kişi gözaltına alındı.
Öte yandan Suruç Belediye Başkanı O.Ş’nin de arama esnasında odada bulunduğu ve jandarma ekiplerine odanın kapısını açtığı ileri sürüldü.