Esnaf isyanda: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini...

Esnaf isyanda: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini Cumhurbaşkanına şikayet edeceğiz

Esnaf ile zabıta arasında hemen her gün tartışmaların yaşandığı Şanlıurfa’da bugün de Haşimiye esnafı eylem yaptı.

10 Ekim 2017 - 13:40 - Güncelleme: 23 Eylül 2018 - 00:17

Esnaf ile zabıta arasında hemen her gün tartışmaların yaşandığı Şanlıurfa’da bugün de Haşimiye esnafı eylem yaptı. Zabıtanın tezgahlar konusundaki düzenlemesine isyan eden esnaf, belediye başkanının esnafın içine girip dertlerini dinlemesi gerektiğini ifade etti. Belediyeyi görevini yapmamakla suçlayan esnaf, koltukta oturmakla bu işin yapılmayacağını kaydetti.

Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarından olan İsotçular Pazarı esnafı bugün eylemdeydi. Zabıtanın tezgah konusundaki düzenlemesine isyan eden esnaf, yaşanan sorundan dolayı hemen her gün tartışmaların yaşandığına dikkat çekti.

 

Belediye başkanının çarşı esnafının sorunlarıyla ilgilenmediğini ifade eden esnaf, koltukla oturup dönmekle belediyeciliğin olmayacağını aktardı. İş yapamaz durumda olduklarının altını çizen İsotçu Pazarı esnafı, tezgahın 2 cm ileri- 2 cm geri gelmesi ile belediyecilik olmayacağı dile getirdi. Çarşıya önem verilmediğini dikkat çeken esnaf, turistlerin gelmesi konusunda da sorunların olduğunu vurguladı.

 

İşlerinin iyi olmadığını kaydeden esnaf, baskıların sürmesi halinde dükkanlarını kapatacaklarını bildirdi. Amirlerin kendileri ile muhatap olmadığını söyleyen esnaf, her dakika zabıta ile yüzgöz olduklarını ve ceza tehdidi ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

 

Toplanan yaklaşık 15 kişilik esnaf grubu, zaman zaman alkışlarla açıklamalara destek verirken, belediye başkanının kendilerini ziyaret etmesini beklediklerini ifade etti. Yapılan açıklamanın ardından esnaf sessiz bir şekilde dağılarak işyerlerine geçti.

Kaynak: Mustafa PAYIK/AJANS URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Ayhan'ın cenazesi Hewlêr'den yola çıktı
İbrahim Ayhan'ın cenazesi Hewlêr'den yola çıktı
Rubin, Türkiye'yi uyardı: PKK ve YPG, İHA kullanırsa...
Rubin, Türkiye'yi uyardı: PKK ve YPG, İHA kullanırsa...