Fakıbaba siyasi bir projeydi!

Fakıbaba siyasi bir projeydi!

Haber Şanlıurfa yazarlarından Lokman Şıhanlıoğlu, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın bakanlığı döneminde göreve getirdiği bürokratların görevden alınmasına tepki gösteren Şanlıurfalılara yönelik bir yazı kaleme aldı

26 Ağustos 2018 - 18:06 - Güncelleme: 26 Ağustos 2018 - 19:00

Haber Şanlıurfa yazarlarından Lokman Şıhanlıoğlu, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın bakanlığı döneminde göreve getirdiği bürokratların görevden alınmasına tepki gösteren Şanlıurfalılara yönelik bir yazı kaleme aldı. Şıhanlıoğlu, 'Şanlıurfalı Seçilmişlere Atanmışlara Bürokratlara Kıyım Yapılıyormuş!' başlıklı yazısında Ahmet Eşref Fakıbaba ile ilgili şok bir iddiada bulundu.

Haber Şanlıurfa yazarlarından Lokman Şıhanlıoğlu, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile ilgili şok bir iddiada bulundu. Fakıbaba'nın Bakanlığı döneminde 'bionik beyinli' olarak tarif ettiği A takımını Ankara'ya taşıdığını, bu atamalarda hiç bir şekilde liyakate dikkat edilmediğini ifade eden Şıhanlıoğlu, Fakıbaba döneminde göreve getirilen bürokratların görevden alınmasına tepki gösteren Şanlıurfalıları şu sözlerle eleştirdi:

"Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına atandığında; Belediye Başkanlığı dönemindeki eski personelleri,"mahalle, kahve ve sıra gecesi arkadaşları olan emlakçılar tüccarlar iş adamlarından" oluşan bionik beyinli 'A' takımını Ankara'ya taşımış ve bakanlık bünyesindeki çeşitli makamlara vekaleten atamıştı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında hangi liyakatla, tecrübeyle, hangi görevlerde millete hizmet edeceklerdi halen anlamış değilim, (zavallı halkımızda bakan beyin imkansızı başardığını, Şanlıurfa'ya çok büyük bir yatırım yaptığını zannettiler.

Vay halinize acınacak haldesiniz) "Ahmet Eşref Fakıbaba'ya" kabinede yer verilmediğinden dolayı yeni atanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı tarafından "çok vasıflı liyakatlı bilge insanlardan oluşan çalışma arkadaşları da "görevlerinden alınınca, üzüntülerini bir kat daha arttı. Yani "makamların, kişisel menfaatlerin ve çıkarların çok mühim bir olay görüldüğünden dolayı bilinçli olarak gündemde birinci sıraya oturtuldu. Halkımızda bunu yuttu. Gerçekten yapılması gereken hizmetler görevler unutturulmaya çalışıldı ve Şanlıurfa halkı tekrar aldatılıp kafaları okşandı. Ninniler söylenip beşiklerde sallanarak uyutulmaya devam ediliyor"

Diğer yandan Şıhanlıoğlu, yazısında Fakıbaba'nın siyasi bir proje olarak Bakan yapıldığını ileri sürerek, bu konuda şu iddiada bulundu:

"'Siyasi Bir Proje Olan' Ahmet Eşref Fakıbaba'nın bakanlıkta tökezleyeceğini, Şanlıurfa halkının gözünden ancak bu şekilde düşeceğini ve siyasi geleceğinin bu şekilde biteceğinin bilinmesinden dolayı, milletvekili yapıldı. Sonrada bakanlığa atandı şimdiki durumu ise takavvuten emeklilik bekleyen eskimiş bir seçilmiş!"

Lokman Şıhanlıoğlu'nun yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN...

Kaynak: TARIMDAN HABER

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan
    7 ay önce
    SAYIN F AKIBABA HKKETMIŞ IDI. URFA YI IMAR DA RANTI YAPTI. ÖZEL PROJE ALANI VATANDASIN MALINI ZORLA GASBETMET IÇIN YASALAR ÇIKARDI. AMA ALMA AHI ÇIKAR AHESTE AHESTE NE DEMEK ÖZEL PROJE ALANI .10 YILDIR MAHKAMEDEYIZ TAPULU MALIMIZ ICIN .FAKIBABA HAKKIMIZI HARAM EDIYIRUZ VERDIGIMIZ OYUDA HARAM EDİYORUZ. BURNU BÜYÜDÜ AMA YUCE RABBIM NE YAPTI .TABI DERS ALIRSA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x