Faruk Çelik : Urfa'ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır

Faruk Çelik, Hülya Okur'la yaptığı,Röportajda Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim, Birincisi Urfa’ya gönderilmem dir. dedi.

Faruk Çelik : Urfa'ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır
17 Temmuz 2019 - 21:40

Faruk Çelik, Hülya Okur ile  yaptığı,Röportajda Okur'un Siz FETÖ’nün neden bir numaralı hedefleri arasındaydınız? sorusna verdiği cevapta ;Ben niye hedefteydim. Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim. Birincisi Urfa’ya gönderilmemdir. Urfa’ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır.dedi

İşte Okur'un  Sorusu ve Eski Bakan Farun Çelik'in Yanıtı

Samsun'da eski polis memuru Y.A'nın telefonunda size yönelik eylem planlarına rastlanmıştı. Siz FETÖ’nün neden bir numaralı hedefleri arasındaydınız? Ayrıca Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edilmesinin ardından casuslukla yargılanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un müştekilerindensiniz...Bunun yanında ihraçlar konusunda; bizi vatansız bırakma, bizi uydu devletçikler haline getirme, bölüp parçalama hedefi olan birilerinin oyuncağı, maşası olarak sahneye çıkmış olanlara karşı merhametli davranma hakkımızın olmadığını açıkça ifade etmiştiniz.

FETÖ ile mücadelede merhameti biraz fazla mı kaçırdık sizce?

Ben niye hedefteydim. Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim. Birincisi Urfa’ya gönderilmemdir. Urfa’ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır. Cumhurbaşkanımız Urfa'ya görevlendirdi ama Bursa’da olmamam gerektiği şeklinde raporladılar. Hiç beklemediğim bir zamanda aldım çantamı Urfa'ya gittim. Gittikten 1 ay sonra Bursa’da görevli, yetkili istihbarat müdürü Urfa’ya tayin oldu. Şu anda kaçak. Bir müddet sonra da Bursa’da vurulmamda asayiş müdürü olan emniyetçi, aynı ekip tarafından Urfa Emniyet Müdürü yapıldı. Yani Bursa’da yapılanmanın karşısına engel görüldük, onun için Bursa’dan gitmemiz gerekiyor idi. 15 Temmuz'daki yargılamalarda Bursa'daki üst düzey bütün bürokratlar cezaevinde girdi. Bütün yöneticilerin yargılamalar sonucunda tutuklanmaları tesadüf değil. Bursa’da rahatça at koşturabilmeleri için benim Bursa’dan gitmem gerekiyordu.
Gittim ama yalnız bırakılmadım peşime istihbaratçısı da geldi. Ve Urfa’da başarısız olacağımı düşündüler, Urfa’dan başarıyla dönüp geldim, geldiğimin gecesi evde henüz yatmadan ağabeyimi cezaevine attılar. Attıranları da biliyorum, suç ortaklarını da biliyorum. Bursaspor davasında hiç ilgisi olmayan ağabeyimi cezaevine kumpasla attılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne gelmeden benimle uğraşmaları vardı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum