GAP 3’DE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

GAP 3’DE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehri daha yeşil bir yaşam alanına kavuşturmak için başlatılan GAP Vadisi Proje çalışmaları sürüyor.

20 Mart 2018 - 20:35

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehri daha yeşil bir yaşam alanına kavuşturmak için başlatılan GAP Vadisi Proje çalışmaları sürüyor. GAP 3 projesi altyapı çalışmalarının bittiğini belirten Başkan Nihat Çiftçi, projenin Şanlıurfa’ya yeni bir vizyon katacağını söyledi.

 

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde yapılan sosyal tesisler, parklar, mesire alanları ile Şanlıurfa’yı yeşil bir kent yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan çalışmalarını büyük projeleri ile destekleyerek halkın hizmetine sunuyor. Yeşile yönelik projelerinden biri olan ve 6 etaptan oluşan GAP Vadisi projelerinde GAP 3’ün çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa için çekim merkezi olacak GAP vadisi tüm etapları ile çok hızlı bir şekilde sürüyor. Üçüncü etabımızda bitki, ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmaları yapılıyor. Altyapıları tamamıyla bitmiş durumda. İçinde sosyal alanlar, dinlenme alanları, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları ve gençlerin dinlenebileceği, vatandaşın ailece gelebileceği alanlar var. Burada çok rahat bir hizmet verilecek. GAP Vadisi Türkiye’de ender projelerden biridir. Zaten bizi Türkiye Birinciliğine taşıyan bu proje oldu. Projede herkesin büyük emekleri var. Bu alanlar Şanlıurfa’ya hayat verecek. 2018 projenin bitirme yılıdır. Projenin üzerinde hassasiyetle duruyoruz. İnşallah Şanlıurfalı kardeşlerim de bu proje ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın büyük vizyonuna sahip çıkarak destek vereceğine inanıyorum” dedi.

Başkan Çiftçi incelemelerin ardından teknik ekipten proje ile ilgili bilgiler aldı.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da silahlı çatışma! Yaralılar var...  
Şanlıurfa'da silahlı çatışma! Yaralılar var...  
HÜR DAVA PARTİSİ'NDEN HİLVAN AK PARTİ'YE DESTEK
HÜR DAVA PARTİSİ'NDEN HİLVAN AK PARTİ'YE DESTEK