Haber-Sanlıurfa’dan Nihat Çiftçi’nin görevden alınma haberi...

Haber-Sanlıurfa'dan Nihat Çiftçi’nin görevden alınma haberi ile ilgili açıklama

Haber-sanliurfa.com üst danışma kurulu Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi’nin görevinden alınması veya istifa ettiği haberin doğruluğu konusunda Türkiye ve Özellikle Şanlıurfa'da bu haberin gerçekliği tartışıldığı ve aldığı tepki ve yorumlardan dolayı kamuoyunu aydınlatmak için açıklama gereksimi duydu.

23 Eylül 2017 - 21:19

Haber-sanliurfa.com üst danışma kurulu Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi’nin görevinden alınması veya istifa ettiği haberin doğruluğu konusunda Türkiye ve Özellikle Şanlıurfa'da bu haberin gerçekliği tartışıldığı ve aldığı tepki ve yorumlardan dolayı kamuoyunu aydınlatmak için açıklama gereksimi duydu.

Haber-sanliurfa.com 2007 yılından itibaren Şanlıurfa merkezli yerel haber yapan internet gazetesi olup misyonu ve vizyonu olan gazetecilik ilkelerine bağlı resmi vergisini ödeyen bir kuruluştur.

Yayın hayatında Riyakârlıktan, dalkavukluktan uzak doğru haber anlayışıyla birçok haberlerinde ilklere imza attı.

Bir kaç örnek vermek gerekirse BDP'nin ilçe Belediye eş başkan adaylarının tam listesini 22 gün önce yayınladı, MHP Akçakale belediye başkan adayını 38 gün önce açıkladı, kısa zaman içerisinde ise Faruk Çelik'in bakanlıktan alınacağı Fakıbaba'nın bakan olacagını Analiz yazı dizisi yayınladı ve Viranşehir, Ceylanpınar ilçe başkanlarınında görevden alınacağını da yazdı bu tür haberlerle Şanlıurfa’nın sesi olduk.  Olmaya da devam edeceğiz

 Okuyucularımıza haber kaynaklarımızın doğruluğu ve güvenirliği sunmak bizlere güç vermiştir.

Bu bağlamda Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi görevden alındı başlıklı haberimizde kulislerden alığımız bilgileri paylaştık.

Bu haberin Büyükşehir Belediye yetkilileri, bir çok Urfa basını, bir çok yazar, STK başkanları ve başkan Nihat Çiftçi bizzat telefonla, mesajla , sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı açıklamalarla haberin doğru olmadığını yazıp hakaret vari yorumlarda yaparak haber sitemiz hedef gösterilmiştir.

Haber-sanliurfa.com üst danışma kurulu başkanı  Araştırmacı /yazar Lokman Şıhanlıoğu yaptığı açıklamada; Konu olan haberin Ankara Kuş’unun attığı tweeti baz alarak değil haber-şanlıurfa.com'un geçmişte yapılan haberler gibi Ankara kulisinden aldığımız haber paylaşılmıştır.

Haberimiz doğru olmadığı ve özür dilenmesi istendi ve baskılar oluşturuldu.

Bu haber bir kulis haberi olduğunu hiçbir şekilde algı ve kasıtlı  olarak  gündeme getirilmediği istifa mahiyeti taşımadığı Başkan Nihat Çiftçi’yle ne yandaşız nede muhalefetiz nede hiçbir şekilde husumetimiz ve siyasi bir projemizin olmadığını  belirtmek istiyorum.

Eğer bizim kasıtlı bir haber yapma düşüncemiz olsaydı; Urfa’da halkın konuştuğu ve dile getirdiği yanlışlıkların tamamını seri halinde yayınlardık, bizim yayın ilkelerimiz kişisel duruşumuzdur biz kimsenin tırşikçiliğini yapmadık, kimsenin komisyonculuğunu yapmadık ,kimsenin hırsızlığına boyun eğmedik ,kimsenin dalkavukluğunu yapmadık , bizim bugüne kadar herhangi bir menfaat ve çıkar beklemediğimizi okuyucularımız bilmektedir.

Hırsızlıkların, yolsuzlukların perde arkasındaki çantaların bekçiliğini yapmadık.

Urfa’nın talan edildiğini herkesin gördüğünü duyduğunu bildiğini kapatmaya çalışan maaşlı yağdanlıkların bilmesini istiyoruz ki …

Erkeklik sosyal medyadan yorum yapmakla telefonla üstü kapalı tehditlerle basın mensubu olunmaz politikacıda olunmaz.

Dürümcülerin bilmesi gerekir ki dış perde arkasından yazmıyoruz, biz parayla da yazmıyoruz ,bir paket sigara yada yazmıyoruz, bir kadehe de yazmıyoruz bir selama da yazmıyoruz.

 Kendilerini görüntülü ve yazılı basında adam yerine koyanlara selam olsun…

Biz ismimizle yazıyoruz hiçbir makam hiçbir para satın alamaz biz kalemimizi  ya kırarız  yada gerçekleri yazarız…

Bazı illegal örgütlerin uşaklığını yapanlar bilsinler ki bundan sonraki haberlerimiz daha açık ve net olacak varsa bir hesabımız önce Allah’a sonra devletimize sonra milletimize son olarak ta Türkiye’nin tek lideri hain ve şerefsizlerin karşısında dik duran delikanlı Cumhurbaşkanımız AKPARTİ genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hesap veririz biz boğazını ve göbeğini kıçını düşünen hırsızlıkların ayyuka çıkmış ucuza satın alına bilen kâğıt parçalarını muhatap alacak kişilerden değiliz.

Bu sonraki dönemde bizi takipçilerimizin bundan sonraki yazacaklarımızı ilgi ile okuyacaklarını tahmin ediyoruz…

Bizim yazdığımız yanlış haber se Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Nihat Çiftçi’nin kendi makamında ulusal basını çağırarak görevinin başında olduğunu görevinde devam edeceğini çıkan haberlerin doğru olmadığını beyan etmesini bekliyoruz…   Akabinde İç işleri bakanımızın aynı şekil Başkan Nihat Çiftçi’nin hakkında çıkan istifa haberlerin doğru olmadığını görevden alınmadığını görevine devam edeceği ve görevinden alınmayacağını açıkladığı AN

Biz haber-şanlıurfa.com yönetim kurulu olarak Özür dileyeceğimizi internet medya yayın organımızda sosyal paylaşım adreslerimizden paylaşacağız.

Yok Eğer Bizim dediğimiz çıkarsa

Bize yazılı, telefonla,sözlü ,aracı  kullanarak üstü kapalı tehdit edenlere, haberi geri çekmezseniz görüşürüz diyenlere, bize baskı yapmaya çalışanlar , yukardan aşağıya kadar bütün kayıtlar isimler tespit edilmiştir.

Bilinmelidir ki Başta resmi girişimlerde bulunacağız…

Sonrada hepsini makamında teker teker ziyaret edeceğini açıklayan Araştırmacı / Yazar Lokman Şıhanlıoğlu ziyaret edip gözlerinden öpeceğini kuyumcu terazi sininde yanında götürüp O yüreklerini tartıp kaç gram geleceğini bizzat gözlerimle göreceğim dedi.

Şanlıurfa halkı bilsin ki bundan sonra meydanlarda lağım fareleri dolaşamayacak.

 

 

 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Ayhan'ın cenazesi Hewlêr'den yola çıktı
İbrahim Ayhan'ın cenazesi Hewlêr'den yola çıktı
Rubin, Türkiye'yi uyardı: PKK ve YPG, İHA kullanırsa...
Rubin, Türkiye'yi uyardı: PKK ve YPG, İHA kullanırsa...