HALFETİ, GÜNEYDOĞUNUN İNCİSİ OLUYOR

HALFETİ, GÜNEYDOĞUNUN İNCİSİ OLUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halfeti ilçesinde yaptığı alt yapı ve üst yapı çalışmaları çerçevesinde Marina, yüzer köprü, eski Halfeti'de otopark, Prestij caddesi ve kent park çalışmasıyla ilçenin çehresini değiştiriyor.

06 Ocak 2017 - 10:02

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halfeti ilçesinde yaptığı alt yapı ve üst yapı çalışmaları çerçevesinde Marina, yüzer köprü, eski Halfeti'de otopark, Prestij caddesi ve kent park çalışmasıyla ilçenin çehresini değiştiriyor.

 

 

HALFETİ İSKELESİ FAALİYETE GİRİYOR

 

"Güneydoğu'nun Saklı Cenneti" olarak anılan Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde bulunan teknelerin belirli bir sistem içerisinde disipline edilebilmesi ve vatandaşların kontrollü bir şekilde teknelerle seyahat edebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Halfeti İskele Projesi tüm hızıyla sürüyor. 350 metrekaresi kapalı alan olan Halfeti İskelesi, toplamda ise 904 metrekarelik alan üzerine kuruluyor. Fiziki gerçekleşmenin yüzde 75 düzeylerinde olduğu Halfeti İskelesi ile Halfeti turizmine katkı sunacak. İskelenin yanı sıra mevcut olan asma köprünün hemen yanına 70 metre beton puntonların özel tekniklerle suyun üzerinde yüzdürülmesi ile oluşturduğu yapılan yüzer köprü sayesinde , turistler ile yerel halkın ulaşımına kolaylık sağlayacak.

 

HALFETİ'YE PRESTİJ YAKIŞIR

 

Tüm ilçelere prestij caddesi uygulaması çerçevesinde Halfeti ilçesinde de prestij caddesi yapımını sürdüren Büyükşehir belediyesi, ilçedeki hükümet konağının olduğu caddede Prestij Caddesi uygulamasını sürdürüyor. Uygulama çerçevesinde altyapıda revizyonlar gerçekleştirilirken ardından asfalt serimi ile kaldırım çalışmaları yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi, Halfeti'nin tüm mahallelerine hizmet sunmak için yoğun mesai harcıyor. İlçe genelinde toplamda 122 bin metrekarelik beton parke (Kilitli Parke) çalışması yaparak gerek vatandaşların mağduriyet yaşamaması gerekse ilçeye gelen turistlerin görüntü kirliliği ile karşılaşmaması için ilçe genelinde yollar beton parkeyle döşüyor. Bu çalışmalar çerçevesinde 122 bin metrekarelik beton parke döşeme işini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına 2017 yılında da devam edecek. Kırsal mahallelere ulaşım şartlarını iyileştirme çalışmalarını da sürdüren Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede 21 bin metresi 1. kat sathi asfalt, 39 bin metresi 2. kat sathi asfalt olmak üzere toplamda 60 bin metrelik yol yapımı gerçekleştirdi.

 

OTOPARK SORUNU ORTADAN KALKIYOR

 

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve iklim yapısıyla Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerinden turistlerin akın ettiği Halfeti’yi turizm lokomotifi yapmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, turistlerin bölgeye akın etmelerini sağlamak amacıyla bir çok çalışmaya imza atıyor. Turizm sezonunun bitmesi ve gelecek yaz sezonuna hazırlanmak için Halfeti'de yoğun çalışmasını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, eski Halfeti'nin tarihi sokak yapısını bozmamak ve turistlerin rahat bir şekilde bölgeye gelmeleri amacıyla 262 araçlık otopark inşa çalışmasına devam ediyor. Tüm ilçelerde olduğu gibi Halfeti'de de semt pazarı yapımını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçede pazar yerinin olmamasından kaynaklı dağınık ve günü birlik pazar kültürünü daha organize bir görünümle ve düzenli bir şekilde halkının hizmetine sunacak.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..