Halfeti’ye Yeni Konuk Evi

Halfeti’ye Yeni Konuk Evi

Halfeti Belediyesi yeni konuk evini hizmete sundu.

08 Ekim 2016 - 11:14 - Güncelleme: 08 Ekim 2016 - 11:31

 

 

Şanlıurfa Halfeti Belediyesi eski Belediye Konuk Evi’ni aslına uygun bir şekilde restore ederek, hizmete açtı. 12 yataklı belediye konuk evi yıldızlı otel imkanlarını aratmıyor.

 

 

Yıldızlı otel konseptinde olan konukevinin tüm yenileme çalışmaları, belediyenin kendi personeli ve imkanlarıyla yapıldı. Toplam 6 odadan oluşan ve 12 kişi ağırlayabilen konuk evi, lobisi, çamaşırhanesi ile günün 24 saati hizmet verecek.

Her odanın kendi içerisinde lavabo ve duşu bulunurken, bunların gelecek olan misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde günlük kullanacakları eşyalar konuldu. Tek kişilik, 2 kişilik ve 3 kişinin kalabileceği şekilde dizayn edilen konuk evindeki odalarda konaklayacak olan kişilerin rahat edebilmesi için her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandı.

Konuk evinin hizmete açılmasına ilişkin bilgi veren Belediye Eş Başkanları Mustafa Bayram ve Ayşe Durmuş, Halfeti Belediyesi Konuk Evi için şu ifadeleri kullandı: “Halfeti ilçemizde konaklamak isteyenlere yeni bir seçenek sunuyoruz. Eski Halfeti’de bulunan belediyemize ait eski konuk evini günümüz şartlarına uygun halde restore ederek faaliyete geçirdik. Konuk evimiz tek kişilik, 2 kişilik ve 3 kişinin kalabileceği şekilde uyarlanan ve toplamda 12 kişinin kalabileceği şekilde 6 odadan oluşuyor. Konuk evine ilişkin tüm restore çalışmalarını personelimiz ve kendi imkanlarımız dahilinde yapıldı. Burada konaklayacak olan misafirlerimizin rahatını düşünerek, konuk evimizi her türlü konfor ile donatmış durumdayız. Tesisimiz bundan sonra belediyemize ek gelir getirmek ve ilçemize gelen misafirlerimizi konuk etmek üzere 7 gün 24 saat açık olacak. Buradaki işletme şeklimiz ve hassasiyetimiz umarım Halfeti’de bulunan butik otel ve otellere de örnek olur. Çünkü Halfeti ilçemiz her tarihi rol ve misyonu hem de konumu bakımından çok önemli bir yer. Bölgenin turizm kenti olan ilçemize layık olamaya çalışacağız. Halfeti’yi de bu anlamda bölgenin turizm markası haline getireceğimize inanıyoruz. Bunun için de ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Burada emeği geçen tüm personelimize bir kez daha teşekkür ediruz. Konuk evimizin ilçemize tekrardan hayırlı olsun.”

KONAKLAMA TARİFESİ

 “Belediye Konuk Evi Ücret Tarifesi; Günlük olarak kalacaklar için;

Bir kişilik oda; günlük 70.00 TL.

İki kişilik oda; kişi başına günlük 50.00 TL.

Üç kişilik oda; kişi başına günlük 50.00 TL.

Aylık olarak kalacaklar için

Bir kişilik oda; bir kişilik aylık 750.00 TL.

İki kişilik oda; kişi başına günlük 20.00 TL.

Üç kişilik oda; kişi başına günlük 25.00 TL.

İki kişilik oda aylık; 1.200.00 TL.

Üç kişilik oda aylık; 2.250.00 TL.”

Kamu personeli için belirlenen ücret tarifesi;

 

Bir kişi günlük 60 TL. İki kişilik odada kişi başı 40 TL. Üç kişilik odada kişi başı 40 TL.

2016/10/3599088.jpg
2016/10/2836699.jpg
2016/10/6588171.jpg
Kaynak: HABER BÜLTENİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..