Haliliye Belediyesinden göstermelik işçi yanıtı...

Haliliye Belediyesinden göstermelik işçi yanıtı...

İnternethaber yazarı Süleyman ÖZIŞIK Erdoğan kimlerden bahsediyor? adlı köşe yazısında Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ertürk, Eyyübiye Belediyesi'nde Haliliye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulhamid Karageçili ise Haliliye Belediyesinde kartmatik işçiler diye iddiasına Haliliye belediyesinden cevap geldi.

21 Ağustos 2017 - 19:49

İnternethaber yazarı Süleyman ÖZIŞIK Erdoğan kimlerden bahsediyor? adlı köşe yazısında Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ertürk, Eyyübiye Belediyesi'nde Haliliye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulhamid Karageçili ise Haliliye Belediyesinde kartmatik işçiler diye iddiasına Haliliye belediyesinden cevap geldi.

Haliliye belediyesi yaptığı  o açıklama

 Haliliye belediyesi yaptığı yazılı açıklamada internethaber internet sitesinde, bizzat Haliliye Belediyesinin ismi geçerek yayımlanmış olan köşe yazısında bahsedilen kişiler ve bu yazıya istinaden sosyal medyadaki paylaşımlarda bahsedilen kişiler, kesinlikle Haliliye Belediyesinde çalışmamaktadır. Haliliye Belediyesi bünyesindeki herhangi bir şirkette de çalışmamaktadır.

Köşe yazısında verilen bilgiler kesinlikle yanlış, gerçek dışıdır ve Haliliye Belediyesinin çalışmalarını gölgelemeye, olumsuz bir algı oluşturmaya yöneliktir.

Yine aynı şekilde yazıda zikredilen maaş tutarları kurumumuzdaki herhangi bir taşeron işçiye verilmemektedir. Haliliye Belediyesinde koordinatör ve teknik eleman olarak, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde 1 kişi ve Park Bahçe Müdürlüğümüzde 1 kişi olmak üzere toplamda 2 personel iki buçuk asgari ücret maaş almaktadır. Bu iki yöneticinin dışında kurumumuzdaki en yüksek taşeron işçi maaşı 2 asgari ücret tutarı ve altındadır. Belirtilen rakamlarda ücret alan herhangi bir taşeron personeli de yoktur.

Haliliye Belediyesi, adil, dürüst, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yönetilmektedir. Bu yönetim tarzımız da kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Haliliye Belediyemiz, temel belediye hizmetlerini yani asli görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Sosyal belediyeciliğin de en güzel örneklerini sergilemektedir.

Tamamen asılsız şekilde yapılan bu karalamayı kamuoyunun bilgisine arz ederiz. Gereken yasal, hukuki haklarımızın takibinin yapılacağını belirtti.

 

 İşte o iddaların olduğu Süleyman ÖZIŞIK Erdoğan kimlerden bahsediyor? adlı köşe yazısında bir kesit

Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ertürk, kendisini Acemoğlu Sosyal Hizmetler Limited Şirketi'nin personeli olarak gösterip, Eyyübiye Belediyesi'nde taşeron işçi olarak işbaşı yapıyor.

İşbaşı dediğime bakmayın, o iş göstermelik!

Ve bizim taşeron işçi olan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı'na belediyeden her ay 4 bin 443 TL maaş ödeniyor! 

İl Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Suat Baytak ise aynı belediyeden, 3 bin 555 lira maaş alıyor. 

Haliliye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulhamid Karageçili ise Lider İnşaat personeliymiş gibi görünüp Haliliye Belediyesi'ne taşeron işçi olarak giriyor. Yani göstermelik işçi! Belediyeden aldığı maaş yukarıdaki rakamlarla aynı civarda... 

 

 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..