Harran Üniversitesi Personel Alımında Torpil Yapmadık...

Harran Üniversitesi Personel Alımında Torpil Yapmadık...

Harran üniversitesi rektörlüğü tarafından 117 personel alım ilanı ile alınan personellerin bazı basın yayın organlarında torpil ile işe alındıkları ile ilgi çıkan haberlere ilişkin yazılı basın açıklamasında bulunuldu.

12 Temmuz 2018 - 16:48

Harran üniversitesi rektörlüğü tarafından 117 personel alım ilanı ile alınan personellerin  bazı basın yayın organlarında torpil ile işe alındıkları ile ilgi çıkan haberlere ilişkin yazılı basın açıklamasında bulunuldu.

Harran üniversitesi rektörlüğü tarafından yapışlan basın açıklamasında ; 05/06/2018 tarihinde üniversite hastanemizde, 4/B kadrosunda çalıştırılmak üzere 100 hemşire ve 17 diğer sağlık elemanı alınacak şekilde 117 kişilik eleman alımı ilanına çıkılmıştır.

Bu ilanda alınacak elemanlarda aranan şartlar açıkça yazılmıştır.

Bu kapsamda 75 hemşire alımında 1 yıl çalışma şartı, 25 hemşirede de sadece diploma şartı arandığı ilanda açıkça belirtilmiştir. Toplam, 17 kişilik ilanda ise hastanenin aradığı nitelikler şart olarak yazılmıştır.

Jüri, eleman seçimini, ilanda yazılan şartlara göre KPSS puanlarını baz alarak gerçekleştirmiştir.

İlanda yazılan şartlar ve alınan elemanların şuan durumları ek listede gösterilmiştir.

Listeden de anlaşılacağı üzere bir birime 63 puanla eleman alınırken diğer birimde 83 puan alan birisi işe girememiştir.

Bu tamamen o birime yapılan müracatlarla ilgili bir durumdur.

Ayrıca ilanda yazılan şartları sağlamayan bir kişi, yüksek puan alsa dahi işe alınmamıştır.

Hal böyle iken basında "düşük puan ile eleman alındı, yüksek puan alan alınmadı" şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Basında çıkan yazıları araştırdığımızda, bu yazıların kendi akrabasını düşük puan ile yerleştirebileceğini düşünen bazı kişiler tarafından baskı oluşturmak maksadı ile yazıldığını, yazdırıldığını esefle gördük.

Bir kamu kurumunu şahsi çıkarı için yıpratmak isteyen bu kişileri yargıya taşıyacağız.

 

 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x