HDP Şanlıurfa’da Seçim Startını Verdi

HDP Şanlıurfa'da Seçim Startını Verdi

Şanlıurfa'da yerel seçim çalışmalarının startını veren HDP İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, kentteki bütün belediyeleri kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

16 Kasım 2018 - 21:46

Şanlıurfa'da yerel seçim çalışmalarının startını veren HDP İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, kentteki bütün belediyeleri kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü, düzenlenen basın toplantısı ile yerel seçim çalışmalarının startını verdiklerini duyurdu. Kentteki bir otelde düzenlenen toplantının yapıldığı salona "Kentimizi de kendimizi de biz yöneteceğiz" pankartı asıldı. 

Burada konuşan HDP Urfa İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, 31 Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik çalışmalarının başladığını duyurdu.

Yaptıkları hazırlıklara değinen Kızıldamar, "HDP olarak Urfa'nın sosyal ve ekonomik tüm sorunlarına çözüm getirmek için hazırız. Mart seçimlerinde Urfa’mızı hedefleyerek kazanacağımıza inanıyoruz. Önceki seçimlerde toplamda 102 belediyemiz vardı. Urfa'da ise 4 ilçemizi almıştık. Kalan diğer ilçelerimizde de ciddi anlamda zorladık. Aslında başa baş gittik. Önümüzdeki yerel seçimlerde hedefimiz Urfa'yı bir bütünen tüm ilçeleri ile kazanmaktır. Amacımız Urfa'da çok güçlü bir başarı aritmeğini açığa çıkarmaktır. Çünkü buna Urfa'nın ihtiyacı var. 16 yıllık AKP iktidarının Urfa'yı getirdiği noktayı hep birlikte görüyoruz" dedi.

‘ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN BİZLER HAZIRIZ’

Kentin ihtiyaçlarına cevap olacak projelerin çalışmalarına da başladıklarını ifade eden söyleyen Kızıldamar, "Biz Urfa'nın sorunlarına hakimiz. Urfa'nın beklentilerini biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek istiyoruz. Halktan talebimiz, halkımız bize güvensin. Urfa'da başka bir yaşamın mümkün olduğunu hep birlikte görelim. Halkı sorunun bir parçası değil, halkı sorunun çözüm gücü olarak gören ve halkı yönetimin parçası haline getiren bir anlayışla sorunlarımıza çözüm üretmek için bizler hazırız" diye konuştu.

Kızıldamar, aday adaylığı başvurularını ise 20 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında alacaklarını açıkladı.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bozova'da silahlı kavga! 8 Yaralı
Bozova'da silahlı kavga! 8 Yaralı
AK PARTİ BİTTİ Mİ? (2)
AK PARTİ BİTTİ Mİ? (2)