HDP URFA'DA OYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAK VE KAZANACAĞIZ

Çalışmalarını Urfa genelinde aralıksız devam ettiren HDP Suruç ilçesinde belediye eşbaşkan adayları Hatice Çevik ve Abdullah Polat, milletvekili Ömer Öcalan'ın da katılımıyla halkı ve esnafı ziyaret etti.

HDP URFA'DA OYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAK VE KAZANACAĞIZ
20 Mart 2019 - 21:51

Çalışmalarını Urfa genelinde aralıksız devam ettiren HDP Suruç ilçesinde belediye eşbaşkan adayları Hatice Çevik ve Abdullah Polat, milletvekili Ömer Öcalan'ın da katılımıyla halkı ve esnafı ziyaret etti.

Siverek’te ise seçim çalışmaları kapsamında bugün Karakeçi ve Karahan bölgelerinde bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlere HDP Siverek Belediyesi Eşbaşkan Adayı Turan Tüysüz ile Karakeçi ve Karahan bölgesi kanaat önderleri ve partililer katıldı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) belediye eşbaşkan adayları Hatice Çevik ve Abdullah Polat, milletvekili Ömer Öcalan'ın da katılımıyla halkı ve esnafı ziyaret etti. Eşbaşkan adayı Polat, sabahın erken saatlerinde kırsal mahalleleri ziyaret ederken, eşbaşkan adayı Çevik ve milletvekili Öcalan ise, Kuyumcular Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti.  

'BETON DUVARLARI KALDIRACAĞIZ'

14 Haziran 2018 tarihinde Suruç'ta seçim çalışması kapsamında 1 Milyoncular Ucuzluk Pazarı'nda Şenyaşar ailesinin 3 ferdinin öldürüldüğü çarşıda esnafları ziyaret eden HDP'lilere esnaflardan biri, "Komşularımızı burada öldürdüler. Bu zulme sessiz kalmayın. Bu seçimde Suruç'un kararı yine aynı olacak" derken, bazı esnaflarda HDP'lilerden "Belediye etrafındaki beton duvarları biz kaldıracağız. Belediye bizimdir" diyerek kayyumu göndereceklerinin mesajını verdi. 
Şenyaşar ailesinin yaşamını yitirdiği dükkâna da ziyarette bulunan HDP'li Öcalan, "Bu sokakta, bu dükkânda yaşananlar, aslında Kürt halkına yıllarca uygulanan zulmün en somut örneğidir. Bu sokağı unutmayacağız. Şenyaşar ailesini unutmayacağız" dedi.  

'ONLARA OY YOK'

Öcalan'ın sohbet ettiği bir yurttaş da, "Suruç'ta çalışma yapmanıza gerek yok" dedi. Bazı yurttaşlar ise, AKP'nin bir mitinginde, "AKP'ye oy verirseniz mahşerde Allah sizden hesap sormaz" sözlerini ti'ye alarak, "Bizi cennette de gönderseler bizden onlara oy yok" dedi. HDP'liler esnaf ziyaretinden sonra, taziye evlerine ve ailelere ziyarette bulundu. 
Kırsalda da sabah saatlerinde başlayan seçim çalışmaları Zeki, İncan, Timali, Bostancı, Dınnık mahallelerinde devam etti. HDP'nin seçim otobüsünün geçtiği yollarda çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.

SİVEREK

HDP Siverek’te seçim çalışmaları kapsamında bugün Karakeçi ve Karahan bölgelerinde bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlere HDP Siverek Belediyesi Eşbaşkan Adayı Turan Tüysüz ile Karakeçi ve Karahan bölgesi kanaat önderleri ve partililer katıldı.
Karakeçi bölgesinde Katırkuyu, Gogerçin, Hamamveran, Kela, Xelef, Keçikuyu, Xerabreş, Dalpek ve Mirxas mahallerini ziyaret eden HDP'liler, Karahan bölgesinde bulunan Şilan ve Xanxiraba mahallerini ziyaret ettiler. Yurttaşların sorunlarını dinleyen Eşbaşkan Adayı Turan Tüysüz, yaşadıkları sorunların tümünü bildiklerini, ancak bu sorunlara çözüm getirebilmeleri için seçim gününe kadar herkesin canla başla çalışması gerektiğini dile getirdi. Çok çalışıp sandıklara sahip çıkıldığında Siverek’te oy patlaması yaşayacaklarını dile getiren Tüysüz, oylara sahip çıkılmazsa emeklerinin boşa gideceğini söyledi.  
HDP Siverek Eşbaşkan Adayı Emine Çetiner ise, ilçe merkezinde seçmenlerle bir araya geldi. Merkez mahallerde kapı, kapı dolaşıp destek isteyen Çetiner, ardından kentte bulunan STK’leri ve eğitim kurumlarını ziyaret etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum