IŞİD’den Halep’te Toplu Katliam

IŞİD’den Halep’te Toplu Katliam

IŞİD, elindeki rehineleri Halep'te kafalarını keserek topluca infaz etti. Örgüt, infaz edilenler arasında, ABD'li yardım görevlisi Peter Kassig'i İslam'ı seçmesine rağmen başını kestiği videoları yayımladı. ...

16 Kasım 2014 - 18:52

IŞİD, elindeki rehineleri Halep’te kafalarını keserek topluca infaz etti. Örgüt, infaz edilenler arasında, ABD’li yardım görevlisi Peter Kassig’i İslam’ı seçmesine rağmen başını kestiği videoları yayımladı. Örgütün yayınladığı kafa kesme videosu, bugüne kadar internette yayınladıkları görüntülerin en kötüsü olarak nitelendiriliyorfft81_mf2615123 (1)RADİKAL – IŞİD dün toplu bir katliam daha gerçekleştirdi. Örgütün Halep’te aralarında Suriyeli asker ve pilotların da bulunduğu 100’e yakın kişiyi kafalarını keserek infaz ettiği belirtiliyor. IŞİD, ABD ’li yardım görevlisi Peter Kassig’i İslam’ı seçmesine rağmen başını kestiği videoları yayımladı. Yeni yayınlanan videoda, Kassig’in “ABD’nin askerlerini çekmemesi nedeniyle öldürüldüğü” ifade ediliyor.
Örgüt üyeleri lacivert renkli elbise giydirdikleri rehineleri önce enselerinden tutarak yürütüyor, ardından sıralar her militan tahta kutu içerisinden birer bıçak alıyor. Rehineleri önlerinde diz çöktüren IŞİD militanları, arkalarında durdukları rehinelerin eş zamanlı olarak kafalarını kesiyor.
BUGÜNE KADARKİLERİN EN VAHŞİSİ IŞİD ayrıca, çok sayıda rehinenin infaz edildiği görüntüleri de internete yükledi.
fft16_mf2617627Örgütün yayınladığı kafa kesme videosu, bugüne kadar internete verdikleri görüntülerin en kötüsü olarak nitelendiriliyor. AİLESİ AF DİLEMİŞTİ… IŞİD tarafından rehin alındıktan sonra İslam’ı seçen ve Abdülrahman ismini alan 26 yaşındaki Kassig, 1 Ekim 2013’te yakalanmadan önce Irak ’ta sağlık görevlisi olarak çalışıyordu. Kassig’in Hindistanlı anne babası Ed ve Paula Kassig, Mayıs 2014’te bir video yayımlayarak oğullarının serbest bırakılmasını istemişlerdi. IŞİD, Kassig’i ilk olarak İngiliz yardım görevlisi Alan Henning’in infaz edildiği videonun sonunda “bir sonraki kurban” olarak göstermişti. Kassig ve Henning’in aynı hücrede tutulduğu biliniyordu. IŞİD İngiliz yardım görevlisi Alan Henning, Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İskoç yardım kuruluşu çalışanı David Haines’i benzer şekilde, başlarını keserek öldürmüştü. ‘CİHATÇI JOHN YARALANDI’ İDDİASI Öte yandan kafa kesme videolarında görülen ve “Cihatçı John” olarak anılan İngiliz aksanlı IŞİD militanının, geçen hafta düzenlenen bir hava saldırısında yaralandığı iddia edildi. İngiliz makamları ise kendilerine böyle bir bilgi geldiğini ancak bunu henüz doğrulayamadıklarını söyledi.