İSOT FESTİVALİ, ’TARLADAN SOFRAYA İSOT SERÜVENİ’ İLE DEVAM...

İSOT FESTİVALİ, 'TARLADAN SOFRAYA İSOT SERÜVENİ' İLE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsot Festivali, 'Tarladan Sofraya İsot Serüveni' etkinliği ile devam ediyor.

22 Eylül 2017 - 16:25

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsot Festivali, 'Tarladan Sofraya İsot Serüveni' etkinliği ile devam ediyor. Başkan Nihat Çiftçi, 23 Eylül Cumartesi (Yarın) Mutfak Müzesinde düzenlenecek etkinliğe tüm vatandaşları davet etti.

Damak tadıyla Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan Urfa İsotu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen 'İsot Festivali'nin ikinci buluşması 23 Eylül 2017 (Yarın) Mutfak Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin ev sahipliği yaptığı festivalin ilk etkinliği olan 'Tarlada İsot Hasadı' programının devamı olan 'Tarladan Sofraya İsot Serüveni' buluşmasına çok sayıda katılımın sağlanması bekleniyor.

Biberin tarladan sofraya kadar uzanan isot yolculuğunun katılımcılara tanıtılacağı etkinlikte Urfa Sıra Gecesi Ekibi de misafirlerine yöresel türküler sunacak. Biberlerin temizlenmesi, kurutulması, bez çuval ve tokmaklarla öğütüldükten sonra isot haline getirilişinin aşamaları ile tanıtılacağı etkinlik için tüm vatandaşları Mutfak Müzesine davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının Şanlıurfa değerlerini tanıtmak olduğunu söyledi.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAKIBABA MAKAM ARACIYLA USULSÜZLÜK YAPMIŞ...
FAKIBABA MAKAM ARACIYLA USULSÜZLÜK YAPMIŞ...
Erdoğan Sinyal verdi / Siverek'te Denetim yapıldı
Erdoğan Sinyal verdi / Siverek'te Denetim yapıldı