İşte 2 Arkadaşını Öldürüp İntihar Eden Asker

İşte 2 Arkadaşını Öldürüp İntihar Eden Asker

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, Suriye sınırındaki Boztepe Karakolu'nda görev yapan Piyade Çavuş Umut Aslan, nöbet değişimi sırasında cinnet geçirip er arkadaşları Kadir Yıldız ve Ramazan Yel'i ...

09 Aralık 2014 - 16:25

cinnet-getiren-askerin-baba-ocagina-ates-dustu-6758952_8101_mŞanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde, Suriye sınırındaki Boztepe Karakolu’nda görev yapan Piyade Çavuş Umut Aslan, nöbet değişimi sırasında cinnet geçirip er arkadaşları Kadir Yıldız ve Ramazan Yel’i tüfeğiyle öldürdükten sonra intihar etti. Olay ilk önce Suriye tarafından silahlı saldırı olarak lanse edilmiş, ardından TSK ve valilik olayın askerin geçirdiği cinnet sonrası gerçekleştiğini açıkladı. AİLESİ AÇI HABERLE YIKILDI Umut Aslan’ın Dudullu Şenel Caddesi Ceylan Sokak’ta oturan ailesi acı haberle yıkıldı. “OLAYIN İÇERİĞİ NET DEĞİL” Cinnet getirdikten sonra iki asker arkadaşını öldürüp intihar ettiği öne sürülen piyade çavuş Umut Aslan’ın yakınları, olayın içeriğinin net olmadığını belirtti. Umut’un hayat dolu bir çocuk olduğunu ve kız arkadaşı olmadığını söyleyen amca Bülent Aslan, Umut’a son olarak cips gönderdiğini söyledi.
AMCA: HABER GELİNCE ŞOK OLDUK, YIKILDIK Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesi, Suriye sınırındaki Boztepe Karakolu’nda göre yapan piyade çavuş Umut Aslan, iddiaya göre kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra cinnet getirip er arkadaşları Kadir Yıldız ve RamazanYel’i öldürdükten sonra intihar etmişti. Haberin duyulmasının ardından Aslan’ın Ümraniye Altınşehir Mahallesi Ceylan Sokak’taki evine ateş düştü. Baba Musa Aslan, yakınları ve komşuları tarafından teselli edildi. Haberi duyunca yıkıldıklarını söyleyen amca Bülent Aslan, “İçimiz yanıyor. Sabah haber gelince şok oldum. Yıkıldık. Olayla ilgili olarak birisi şöyle olmuş, birisi böyle olmuş diyor. Zamanı gelsin her şey belli olsun o zaman görüşürüz” dedi.
“KIZ ARKADAŞI YOKTU, HAYAT DOLU BİR ÇOCUKTU” Amca Aslan, yeğeni Umut’u ve son yaptığı görüşmeyi de şöyle anlattı. “Herhangi bir sıkıntısı yoktu. Neşeli bir çocuktu. Kız arkadaşı yoktu. Sigaradan başka bir kötü alışkanlığı yoktu. Hayat dolu gencecik bir çocuktu. Kendisiyle ilgili hayallerimiz vardı. Ailenin tek erkek çocuğuydu. Yeri bende başkaydı. En son pazar akşamı konuştuk. Maddi sıkıntısı olup olmadığını sordum. Yok dedi. Telefonda soğuk olduğunu söyledi. İçlik gönderdik. ‘Amca cips gönder’ dedi. Arkadaşının annesi göndermiş ‘Siz de gönderin’ dedi. Cipsi çok seviyordu. Kargoyla gönderdik. Hatta cipsin içinde telefon da gönderdik. ‘Fotoğraf çeken telefon gönderme’ dedi yasak. Sadece sesini duymak istedik.” Öte yandan Ceylan Sokak’taki binalara da vatandaşların Türk bayrağı astığı görüldü.