İYİ Parti’den Şanlıurfa İçin Sert basın Açıklaması

İYİ Parti'den Şanlıurfa İçin Sert basın Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Lokman Şıhanlıoğlu, Şanlıurfa kamuoyunda özellikle kendi partisinde yapılan açıklamalarla ve siyasetteki rolü konusunda basın açıklaması yayınladı.

07 Mart 2019 - 23:53

İYİ Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Lokman Şıhanlıoğlu, Şanlıurfa kamuoyunda özellikle kendi partisinde yapılan açıklamalarla ve siyasetteki rolü konusunda basın açıklaması yayınladı.

Şıhanlıoğlu basın açıklamasında şunları söyledi:

İyi partimize ve genel başkanımız Meral Akşener’e gönül vermiş olan onurlu arkadaşlarımız.

İyi parti 31 Mart yerel seçimlerinde bir tek CHP’yle ittifak kurmuştur fakat; istisnai bir durumdan dolayı önümüzdeki yerel seçimlerde iyi partimiz bir tek mersin büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için DP’yle ittifaka girmiş ve partimizin adayı olan" Prof. Ayfer Yılmaz hanımefendi DP den aday gösterilmiştir...

Bunun dışında "iyi partimiz “hiç bir siyasi parti ve adayıyla ittifak ve pazarlık içine girmemiştir.

İyi partili görüntüsüne bürünmüş bazı koltukçu ,paracı yetkililer ve çapsız adaylarımız tarafından çıkarılan yalanlara itibar etmeyiniz.

Bazı kişilerin; iyi partimizin hangi makamında olursa olsunlar ,hangi yetkiye sahip olursa olsunlar, partimizin aldığı kararların dışına çıkarak kendi şahsi pazarlıkları ve çıkarları için söylentiler yaymaya hakları ve salahiyetleri yoktur.

Kendilerini iyi parti kararlarının üstünde görenlerin; partili arkadaşlarımızı arayarak ve birilerine aratarak yanlış yönlendirmeler yaptırıyorlarmış.

Bu gibiler "iyi partimize, genel başkanımıza ve iyiler hareketine en büyük ihaneti yaptıklarının bilinmesini ve itibar edilmemesini rica ediyorum.

İyi Parti’mizden belediye başkanlığı ve encümenlik görevlerinden istifa edip başka partilerin adaylarını destekleyeceklerini açıklayanlarda hainlerin ta kendileridir bununda bilinmesi gerekmektedir.

Başka siyasi partilerin adaylarını destekleyeceklerini söyleyenlerin bizim partimizle hiç bir bağı alakası yoktur bundan sonrada olmayacaktır.

( bizim adayımız yok, biz falan partinin adayını destekleyeceğiz, adaylıklardan ve ya teşkilatlardan istifa edin, bize falan yetkililerden talimat geldi) söylentileri yayan sahtekârlara inanmayın çünkü; bu gibiler ancak kendilerini şahsi menfaatleri için pazarlayanlardır.

Bu gibi söylentileri yayanlar ve talimat verenlerin kimler oldukları bilinmektedir buna şüpheniz olmasın.

Bu bilgileri iyi partili arkadaşlarımıza başka şekilde anlatan, talimat veren İYİ parti kimliği taşıyanların kendi kişisel maddi çıkarları için bu tür pisliklere bulaştıkları bilinmektedir.

İyi partileri ;başka siyasi partilerle ve adaylarıyla kol kola göstermek için içimizden ucuza satın aldıkları sahtekarın bilmesi gerek çok önemli bir şey var, siz ve sizin gibilerin gerçek niyetlerini öğrendik maskeleriniz düştü ama sizler başaramayacaksınız.

İyi partili arkadaşlarımız; kendi adaylarımızın olduğu yerde başka hiç bir partiye oy veremezler vermemeliler verenlerinde iyi partiyle hiç bir bağı olamaz olması durumunda bizler engelleyeceğiz bilesiniz..

İttifaktan dolayı aday göstermediğimiz yerlerde CHP ye oy verin başka bir yanlışa düşmeyin.

Mesela Şanlıurfa’da; büyükşehir adayımız yok ittifak adayımızda yok o zaman ne yapacağız.?

Bu gibi yerlerde "oylarımızı iptal edeceğiz" etmek mecburiyetindeyiz ,başkalarına oy vermeniz durumunda ilkelerinize, davanıza ,partinize ihanet etmiş olursunuz yani "hainin ta kendisi olursunuz" haberiniz olsun..

Şanlıurfa’yla ilgi durum çok hassas bir konudur çünkü biz iyiler; birilerinin gizli ve karanlık pazarlıklarla başka siyasi parti ve adayıyla ittifak kuranlarla bir arada olamayız, fikir daşı  yoldaşı da olamayız.

Yani; birilerinin kirli hesapları, bizleri ilkelerimizin, duruşumuzun ve düşüncelerimizin dışına çıkarmasına izin vermeyiz, bizleri kullanmalarına satın almalarına müsaade etmeyiz.

Bizim içimizde bu tür oluşumlara destek verenlerin olduğunu biliyorum, seçim sonrası bu konunun takipçisi olacağıma da söz veriyorum.

Hainlerin ve satılmışların İYİ partimizde yeri yoktur, olamazda, olmak isteyen ve koruyanlara da gereken cevabı vereceğiz buna da hiç kimsenin şüphesi olmasın.

İyiler kazanacak sizler kaybedeceksiniz...

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x