Kabine 1 yıl sonra revize ediliyor... Albayrak ve Soylu değişecek!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesi bir yılın ardından revizyona hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısı artacak, bakanlık sayısı artacak, Albayrak ve Süleyman Soylu değişecek...

Kabine 1 yıl sonra revize ediliyor... Albayrak ve Soylu değişecek!
25 Temmuz 2019 - 19:29

AKP içinde başlayan yeni parti tartışmaları ve bakanların performanslarına yönelik eleştirilerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir yılın ardından kabinede değişiklik yapacağı belirtiliyor. İlk kez uygulanacak teamül ile Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı YİK üyeleriyle kabineyle ilgili istişare edeceği öğrenilirken, kabinede cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının 3’e çıkacağı ve bakanlık sayısında artışın olacağı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk kabine revizyonuna hazırlanıyor. Yerel seçimlerin ve tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ardından büyükşehirler başta olmak üzere büyük kayıp yaşayan AKP’de, kabine revizyonu yüksek sesle konuşulmaya başlandı. AKP kulislerinde hareketli günler yaşanırken, kabine revizyonu noktasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmalara başladığı belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum